"Пестите време и си прекарвате добре": Българи създадоха мобилно приложение за хотели и посетители (ВИДЕО)

Личният контакт между клиент и служител няма да бъде прекъснат, категоричен е създателят на TouchMenu Тодор Бобев

 

Всяка иновация търпи някакъв процес по интеграция, а ерата, в която живеем, показва, че няма път назад. Като потребители разбираме все повече ползите от дигитализацията и може би ще дойде момент, в който повечето услуги, с които сме свикнали, ще бъдат изцяло онлайн.

Снимка: Пламена Петкова-Бобева, личен архив

В поредицата „Корпоративни истории“ вече ви разказахме за мобилното приложение TouchMenu, създадено от Тодор и Пламена Бобеви.

Снимка: Пламена Петкова-Бобева, личен архив

Иновацията предлага интересни и съвременни решения за хотелиерския бранш, чрез които се променя връзката между клиент и персонал. Посетителите на хотели могат имат предимството да управляват сами престоя си бързо, лесно и удобно – от момента на настаняване до напускането на обекта.

Виртуалният консиерж, който подобрява развитието в сектора на туризма, стартира по идея и проект на Тодор. Животът му в САЩ и погледът върху обслужването на клиенти там са ключов фактор в създаването на апликацията. Софтуерните му познания пък се допълват идеално от опита на съпругата му Пламена във финансовия свят.

„Повярвах в идеята, затова се впуснах в реализирането на мечтата на Тодор. TouchMenu е негова мечта“, споделя Пламена.

Дигиталните инструменти анализират поведението ни като потребители чрез предишни преживявания и по този начин персонализират информацията за нас, което позволява оптимизация на престоя ни в дадения обект.

 

Снимка: istockphoto

„Ролята на изкуствения интелект в този процес е съществена, защото включването му в анализите предоставя ценни данни на мениджърските екипи, както и предложения за подобрения“, казва Пламена.

Това не значи, че личният контакт ще бъде прекъснат, категоричен е Тодор. Затова и притесненията са излишни. TouchMenu просто запълва липси в отношенията между клиент и обслужващ персонал.

„Малка част от бизнесите инвестират в това и организират обучения, например“, казва предприемачът, а съпругата му го допълва с пояснението, че дори емблематични имена в хотелиерския бранш отказват дигитализацията, защото държат личният подход да бъде водещ в обслужването.

„Всеки хотелиер има свое виждане за пряката връзка с клиента. Разбираме, затова и даваме нужното време, в което бизнесът да стигне сам до нуждата от дигитализация. А поколението, което идва, ще ускори процеса, защото то не знае какво е да разчита на хартия“, казва Пламена.

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст