Защо България не е водеща в света в технологичния сектор? (ВИДЕО)

Йордан Гинев от DIGITALL споделя експертно мнение в поредицата "Корпоративни истории"

 

Всичко започва преди две години, когато две технологични компании, с доказан опит на международните пазари, решават да се обединят.

Всяка от тях има успешно корпоративно минало и е допринесла за процесите по дигитализация в бизнеса. Подпомогнати от международна инвестиция и най-вече от доверието на техните външни партньори, се ражда компанията DIGITALL.  

 

Всичко е последователност от събития и добра стратегия, казва управляващият директор за България Йордан Гинев. Важни обаче са смелостта и увереността, за да поемеш риска, който си заслужава.  

Колкото до дигитализацията – бизнесите осъзнават все повече необходимостта и ползите от нея. Не по-малко осъзнати са и от нуждата да бъдат защитени, за да развиват пълния си потенциал. Затова и DIGITALL обръща специално внимание на киберсигурността. За нея се грижат Любомир Тулев и екипът му.  

В рубриката ни "Корпоративни истории" ви разказваме за пътя на компанията, като най-напред ви срещаме с Йордан Гинев. Пред създаването на DIGITALL през 2021 г., той е част от лидерския екип на българската технологична компания BULPROS, която се слива с германската ec4u.

С този преход компанията започва нов етап от растежа си, който има за цел да ускори по-нататъшното ѝ стратегическо развитие на ключови пазари в Западна Европа, Централна и Източна Европа и Северна Америка.   

Екипът ни беше поканен в българския офис, за да видим как работят екипите, с които Йордан толкова много се гордее. Самият той е усмихнат и изключително скромен, когато ни посреща.

Ако не знаем каква позиция заема, трудно бихме казали, че именно той е човекът, от когото зависи толкова много за развитието на компанията. Не защото се съмняваме в неговите умения и опит, а защото все още свикваме с идеята, че българският работодател може да изглежда и да се държи по този начин.  

Йордан ни кани в личния си кабинет, където правим интервюто с него и екипът на “Корпоративни истории” веднага забелязва бюрото, на което той работи и което някога е принадлежало на Слави Трифонов.  

Така разбираме за интересите на Йордан към музиката. Докато си говорим преди официалното интервю той ми споделя, че през деня е начело на DIGITALL, а нощите му често са посветени на голямата му страст - музиката. Казва, че това хоби е сериозна инвестиция, но пък си заслужава, особено когато е споделена с близки, приятели, а също и колеги. 

Музикалният елемент присъства и в името на технологичната компания. Йордан ни разказва, че са дали възможност на екипа, който се състои от над 1500 души в различни 13 държави, да участват активно в избора на името.  

“Само си представете изненадата ми заради едно от предложенията - DIGITALLICA, тъй като голяма част от служителите са фенове на Metallica”, казва Йордан, но то не е прието, тъй като изключва останалата част от екипа, който не се припознава в музиката на групата. Така намират баланса в DIGITALL.  

Поставили сме си като приоритет да ангажираме екипите ни в развитието на компанията, да им осигуряваме добра, но и интересна работна среда, както и да обръщаме внимание на талантите им”, споделя управляващият директор.  

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст