Какво казва Исландия за четиридневната работна седмица?
Страната прие този начин на работа и вече има резултати
Пекарната Y dough е сбъдната мечта за Кристин Радоилова
Денят на Кристин започва в 5 ч. сутринта, но не с рутина за самата себе си, а с подготовка на канелени рулца и други скандинавски изкушения, които тя пренася в България.
Въпреки че никога не е живяла в страните от Северна Европа, тя има особен сантимент към начина, по който се чувства там, а също и към храната им.
В поредицата „Корпоративни истории“ вече ви разказахме как 23-годишната Кристин Радоилова се вдъхновява от посещенията си в Скандинавието и така създава собствен бизнес у нас – отваря първата пекарна за канелени рулца Y dough.
Това се случва преди две години. Към онзи момент тя работи в екипа на рекламна агенция и дори не си е представяла, че ще се впусне в предприемачеството и че днес самата тя ще ръководи успешно 12 души.
„Още ми е трудно да приема, че съм изцяло в света на пекарството. Сама изградих такъв в кухнята вкъщи“, разказва Кристин.
Светът на рекламата е по-абстрактен и невидим и резултатът няма как да бъде видян толкова бързо, докато удовлетворението от създаването на канелените рулца се вижда в реакциите на всички хора, които влизат в пекарната.
Колкото до скандинавските печива, Кристин е успяла да ги адаптира у нас спрямо предпочитанията на българите.
„На север ги правят по-сухи, тестото е от различен тип и отгоре са поръсени със захар, която не се разтапя при печенето, докато ние ги приготвяме с по-маслено тесто, наподобяващо козуначеното и ги заливаме с комбинация от кремове“, пояснява Кристин, която не си поставя граници в експериментирането с рулцата.
В началото тя е основен инициатор на рецептите, но впоследствие клиентите също дават заявки и търсят специфични вкусове.
„Всичко започна от Инстаграм. Дължим растежа на Y dough на органичните споделяния и постове за нас, затова и се водя от принципа да се вслушвам в потребителите“, казва Кристин.
Тя споделя, че не са рекламирали никога.
„Всичко беше от уста на уста, което, може би, е най-красивият начин да се случат нещата“, пояснява предприемачката.
За нея пекарната е сбъдване на мечти. В края на миналата година тя успява да реализира и друга своя – да има място в София, което отваря рано сутрин и предлага закуска по начина, по който го правят в Скандинавието.
Отново, водена от усещането за севера, където е традиция денят да започне със закуска навън, Кристин рискува и посвещава усилия на проекта. "Сабале" съществува едва от няколко месеца, но вече се радва на своите редовни посетители, а за Кристин предстои реализация на още бизнес идеи. И все пак, голямата ѝ страст остават печивата.
Страната прие този начин на работа и вече има резултати
Решението идва след провал на преговорите с управляващите в Пекин
Пътниците, които искат да резервират място в P3, могат да направят това предварително