Коронацията на крал Чарлз III струва на данъкоплатците 72 млн. паунда
52 % от лондончани не смятат, че коронацията трябва да се плаща от данъкоплатците
Ето какво показват проучванията
Често се твърди, че използването на бутона за дрямка (snooze) на будилника може да има отрицателно въздействие върху съня и когнитивните процеси. Доказателства в тази посока обаче няма. Ново изследване на психолози от Стокхолмския университет разкрива ползите от тази практика, съобщи АФП.
Хората редовно искат да останат в леглото и дори да заспят отново, когато алармата се включи сутринта. Бутонът за дрямка отдавна е функция в будилниците и мобилните телефони и често се твърди, че използването му има отрицателно въздействие както върху съня, така и върху способността на мозъка да се събужда. Въпреки това няма научни изследвания, които да подкрепят тези твърдения, пише БТА. Авторите на настоящото изследване от Стокхолмския университет са проучили колко често се използва дрямката и какви са ефектите от това поведение върху съня, сънливостта, настроението и когнитивните способности.
"Резултатите ни показват, че хората, които дремят, средно спят малко по-кратко и се чувстват по-сънливи на сутринта в сравнение с тези, които никога не заспиват отново след първото включване на алармата. Не се наблюдават обаче отрицателни ефекти от дрямката върху отделянето на кортизол, сутрешната умора, настроението или качеството на съня през нощта", казва водещият автор на изследването Тина Сунделин.
52 % от лондончани не смятат, че коронацията трябва да се плаща от данъкоплатците
Дизайнът се основава на руска междуконтинентална балистична ракета
Потребители си поръчват еднакви продукти за проба и после ги връщат, което е проблем за бизнеса