Кои 13 европейски държави могат да посещават Китай без визи до края на 2025 г.
Норвегия е последната страна, която получи безвизов достъп до Китай
Миналата година Мъск основа компания, наречена xAI, посветена на по-нататъшното разширяване на мощта на технологията
Илон Мъск е сигурен, че рискът от изкуствен интелект си заслужава, дори ако има шанс 1 към 5 технологията да се обърне срещу хората.
Говорейки на семинара "Големият дебат за ИИ" по време на четиридневната среща на върха Abundance Summit по-рано този месец, Мъск преизчисли предишната си оценка на риска за технологията, като каза: "Мисля, че има някакъв шанс тя да сложи край на човечеството. Вероятно съм съгласен с Джеф Хинтън, че той е около 10 % или 20 %, или нещо подобно".
Но той добави: "Мисля, че вероятният положителен сценарий надделява над отрицателния".
Мъск не споменава как е изчислил риска.
Роман Ямполски, изследовател на безопасността на изкуствения интелект и директор на Лабораторията за киберсигурност в Университета в Луисвил, заяви пред Business Insider, че Мъск е прав, като казва, че изкуственият интелект може да представлява екзистенциален риск за човечеството, но "ако има нещо друго, той е малко прекалено консервативен" в оценката си.
Той се позова на "вероятността за гибел" или вероятността ИИ да поеме контрола над човечеството или да предизвика събитие, което да сложи край на човечеството, като например създаване на ново биологично оръжие или предизвикване на колапс на обществото вследствие на мащабна кибератака или ядрена война.
The New York Times нарече това "болезнената нова статистика, която обхваща Силициевата долина", като различни технологични ръководители, цитирани от изданието, имат оценки, вариращи от 5 до 50% шанс за апокалипсис, задвижван от ИИ. Според Ямплоски рискът е "99,999999%".
Норвегия е последната страна, която получи безвизов достъп до Китай
Финансовите подробности за новия проект не се разкриват
Германското правителство притежава 12% от Commerzbank