НАП ще ни уведомява с писма или телефонни обаждания за необявени или неточно декларирани доходи
Агенцията ще се свърже с лица, за които са установени неточности в декларираните данни
За всички било ясно, че го купува финансов инвеститор, свързан с Пеевски и Василев, каза Румен Овчаров
„Булгартабак” е бил забранена тема и в ГЕРБ, и в БСП по времето на Бойко Борисов. Това обяви икономическият министър в Тройната коалиция Румен Овчаров в „Лице в лице”. Той допълни, че приватизацията на холдинга през 2011 година е била направена по възможно най-непрозрачния начин с „директните указания” на Борисов. коментарът му дойде, след като Цветан Василев заяви пред bTV, че „Булгартабак” се източва по нечии лични сметки извън България.
Овчаров припомни за белия плик, който извади тогава с предполагаем купувач – „финансов инвеститор, свързан с Делян Пеевски и Цветан Василев”. По думите му това на всички е било ясно, но в БСП е имало спусната забрана да се огласява.
„То беше ясно за всички, но тогава само аз го казах и моите колежки Ани Янева (и понастоящем зам.-министър на енергетиката-б.р.) и Корнелия Нинова (която наскоро подаде оставка като зам.-председател на парламентарната група на левицата-б.р.). Имаше изрична забрана в БСП да не се рови. Връзката им (на Пеевски и Василев – бел. ред.) с ръководството с БСП едва ли е новина за някого”, коментира той. На въпрос откъде е била спусната забрана, той отговори: „Такива заповеди може да ги издава само един човек – председателят на партията (Сергей Станишев - б.р.)”.
Според Овчаров именно интересите на соцлидера да стане отново министър-председател са довели „ДПС до категоричната позиция да заявят, че няма да има втори премиер в този кабинет”.
Тютюневият холдинг
След шумни протести и обвинения, че „Булгартабак” се продава на занижена цена - през есента на 2011 година, 80% от акциите на холдинга бяха придобити за 100 млн, евро от "БТ Инвест" Австрия, чиито собственик е руската Външнотърговска банка, свързана с Корпоративна търговска банка.
От Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол заявиха, че договорът за продажба се спазва - за две години са инвестирани седем милиона лева, изпълнени са социалните ангажименти и дружеството не е продадено.
Самият купувач обаче сменя собствеността си. В съобщение от февруари Комисията за защита на конкуренцията разрешава собственикът на „Булгартабак”, съответно и самият холдинг да бъдат придобити от регистрирано в Лихтенщайн дружество "Ливеро Естаблишмънт", което пък е собственост на регистрирано в Дубай дружество "ТИ ДЖИ АЙ МИДЪЛ ИСТ".
Кое е физическото лице зад офшорката не е ясно. Засега промяната в собствеността не е отразена на Българската фондова борса. Няма и официално съобщение за финализиране на сделката на сайта на „Булгартабак”.
Агенцията ще се свърже с лица, за които са установени неточности в декларираните данни
На 12 декември се очаква да има решение за влизането на България и по суша
През тази година стойността на криптовалутата е нараснала двойно