Бъдеща пандемия може да причини икономически загуби в размер на 13,6 трилиона долара
Пандемията COVID-19 и последвалите я локализации предизвикаха огромни сътресения в световен мащаб
Продукцията ни е силно желана от много страни по света, каза руският президент
Русия би желала да продължи да изнася газ през Украйна и след 31 декември, когато договорите за транзит изтичат, но не е в състояние да принуди Киев да го стори, обяви руският президент Владимир Путин в реч през Източния икономически форум във Владивосток, съобщава БТА.
"По отношение на Украйна ние не спираме транзита. Защото ние, и "Газпром", възнамеряваме да изпълняваме ангажиментите си към нашите клиенти, с които имаме дългосрочни договори. Договорите за транзит обаче изтичат на 31 декември и ако Украйна откаже да ги поднови, ние не можем да я принудим", каза той.
По думите му обаче основните клиенти на "Газпром" в ЕС не биха желали транзитът да спира, макар и да продължават да подкрепят военно Украйна.
Ако Киев прекрати транзита, Русия ще използва тръбопровода "Турски поток", за да доставя газ на Европа. "Но тогава обемите ще намалеят, а как ще им се отрази това, аз не знам", предупреди Путин.
Руският президент изтъкна още, че една от тръбите на "Северен поток" е незасегната от саботажа, извършен преди две години, и, ако желае, Германия може отново да започне да получава газ по нея.
Путин настоя, че Москва няма проблеми с реализацията на продукцията си, която е "силно желана от много страни по света", тъй като е по-евтина от, например, американския втечнен природен газ.
Той даде за пример Иран, който иска да получава повече газ от Русия и Москва възнамерява да удовлетвори това желание.
Пандемията COVID-19 и последвалите я локализации предизвикаха огромни сътресения в световен мащаб
На пръв поглед това звучи най-лесната част от процеса, свързан със строителството и ремонтните дейности, но всъщност е доста важна и трудна задача