Бан на социалните мрежи за деца. Ще проработи ли?
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
През 2023 г. самолетите са били в полет повече от 1161 часа, което се равнява на повече от 48 дни във въздуха
Не е лесно да управляваш шест компании, но флотилията от частни самолети на Илон Мъск със сигурност помага.
Откакто пое Twitter (сега X) в края на миналата година, Мъск разпределя времето си между Тексас и Калифорния - сменяйки спането в завода на Tesla с това в офисите на Twitter - и частните му самолети имат пробег, който да го показва, пише Business Insider.
Частните самолети на Мъск - на стойност над 100 млн. долара - са се издигали в небето 441 пъти тази година, според данни, събрани от сайта за проследяване на самолети JetSpy към 14 декември.
Понастоящем Мъск притежава два частни самолета Gulfstream: G650ER, регистриран като N628TS, и G550, регистриран като N272BG, според JetSpy.
Втори G550 с номер N502SX е регистриран за SpaceX през септември 2021 г., който е пролетял около 630 часа в 246 полета към 14 декември, според JetSpy, и може да се използва за полети на персонала на компанията.
Съобщава се, че освен двата си частни самолета Мъск е поръчал и наскоро пуснатия на пазара Gulfstream G700, а е притежавал и Dassault Falcon 900B.
G650ER, който Мъск придоби през 2016 г., е самолетът с най-дълъг пробег от колекцията и позволява на милиардера да прелети около 8600 мили без прекъсване. По-големите самолети на Gulfstream като този на Мъск обикновено са оборудвани със спалня.
През 2023 г. самолетите са били в полет повече от 1161 часа, което се равнява на повече от 48 дни, прекарани във въздуха, според данни на JetSpy.
JetSpy обобщава информацията за полетите си, като използва ADS-B данни, които се предават от няколко доставчици и мрежи.
ADS-B е технология за обществено наблюдение, която предава информация като GPS местоположение и височина от едно въздухоплавателно средство към друго и към наземни станции. Технологията влезе в заглавията на вестниците миналата година, когато колежанинът Джак Суини я използва, за да излъчи данните за полета на Мъск в социалните мрежи.
Оттогава насам милиардерът се опитва да прикрие информацията за полета си с помощта на програма, създадена от Федералната авиационна администрация, но без успех. Любителите на полетите продължават да следят пътуванията на Мъск с помощта на мрежата ADS-B.
Няма как да се знае кои са пътниците на самолетите за който и да е от полетите. Въпреки че Мъск е бил забелязван да се качва на борда на различни самолети по различни поводи, а схемата на полетите на самолетите понякога е съответствала на публичните посещения на Мъск на събития като изстрелване на SpaceX или срещи с чуждестранни официални лица.
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
От компанията потвърдиха за проблем в световен мащаб
През тази година 75,9 % от регистрираните автомобили са бензинови