„Ние не сме Дисниленд": Възмущение в Рим заради „гладиаторските“ битки на Airbnb в Колизеума
Туристи ще могат да участват в инсценирана битка в гладиаторско облекло
Тя е старши вицепрезидент "Софтуерно инженерство" в Progress Software
Тя има над 17 години опит в технологичната индустрия, в създаването на решения за дигиталния бизнес, в ръководенето на глобални екипи и постигането на силни бизнес резултати. Вдъхновява се от заряда на хората, с които работи, както и от възможността да има принос в развитието на таланти.
Тя е една от успешните дами в света на технологиите и никога не е имала колебание да върви по този път. За нея е важно, че всичко, за което се бори, си заслужава.
Лилия Месечкова e старши вицепрезидент „Софтуерно инженерство“ в Progress Software. Тя се присъединява към технологичната компания през 2011 г. като софтуерен разработчик, а днес ръководи екип от 300 души и отговаря за разработката на няколко продуктови линии.
Основата й роля включва и различни умения като управление на риска, организация на работа на екипите и търсене и разработване на по-добри решения.
Информационните технологии са естественият път за нея, по който поема, след като завършва Математическа гимназия. Споделя, че още в ученическите си години е имала интереси, които не са типични за съучениците й, но именно те я насочват и й помага да се развие в сферата си.
Не крие, че в началото на кариерата се сблъсква с предразсъдъци заради това, че е жена и работи в технологичния свят, но отношението към нея се променя във времето.
Казва, че е трудно както за жените, така и за мъжете, да бъдат лидери – те трябва да балансират между реализиране на проекти и управление на ресурси – да следят процеса по създаване на продукти, но също да умеят да вдъхновяват екипите си.
„Жените в ролята на лидери имат голяма интуиция и емпатия, имат усет за начина, по който да обединяват. Те трябва да се чувстват и в свои води и да бъдат себе си, за да допринасят за добрите резултати на даден бизнес или компания“, казва Лилия.
Повече за нея и работата й можете да видите в дигиталната поредица „Жените на България“.
Туристи ще могат да участват в инсценирана битка в гладиаторско облекло
Не забравяйте да следите за тези въпроси, които интервюиращият може да използва, за да ви изпита
Данните на комисията по стоковите борси и тържищата показват още, че килограм краве сирене струва 11.39 лв, а кашкавал "Витоша" 17.23 лв.