Кои 13 европейски държави могат да посещават Китай без визи до края на 2025 г.
Норвегия е последната страна, която получи безвизов достъп до Китай
Триумф в боксофиса не означва Оскар, но някои от тези филми имат рекордни приходи
Историята на Оскарите показва, че не винаги най-успешните и касови филми през годината получават номинации. Този път обаче филмът на първото място, не просто е част от онези, които чакат награда от гилдията, но и е достатъчно важен за цяло поколение, което обича един определен цвят. Досещате ли се за кой филм говорим.
Проверихме за вас кои са филмите, които спечлиха най-много и застанаха начело на боксофисите тази година, а освен това получиха и номинации за Оскар:
Последният режисьорски опит на Александър Пейн - The Holdovers, е един от най-добре оценените от критиката филми в кариерата му досега. Филмът получи пет номинации за Оскар: най-добър филм, най-добър актьор, най-добра поддържаща актриса най-добър оригинален сценарий и най-добър филмов монтаж.
The Holdovers се приземява на 5-то място в този списък с обща печалба от почти 39 млн. долара; 20 милиона долара идват от местните пазари в САЩ и 19 млн. долара от чужбина. За разлика от много от предходните филми в този списък, той всъщност направи по-голямата част от това в оригиналната си премиера по кината през ноември и декември, преди обявяването на номинациите за Оскар. Признанието му на Оскарите всъщност има минимално влияние върху общия му боксофис, тъй като той вече беше събрал 19 милиона долара в САЩ преди номинациите да бъдат обявени.
Следващият в списъка е четвъртият филм на режисьора Йоргос Лантимос. Разбира се, този филм е Poor Things, с участието на Ема Стоун, Марк Ръфало и Уилем Дефо. Странният прочит на Лантимос върху романа от 1992 г. на Аласдър Грей е един от най-ексцентричните филми в кариерата му, което наистина означава много, предвид, че също е режисьор на филми като The Lobster и The Favourite.
Номиниран за 11 Оскара Poor Things е фаворит за повече от няколко от големите награди тази година, а боксофисът му показва, че наистина се е свързал с публиката.
Досега Poor Things е събрал малко над 32 млн. долара в САЩ, въпреки че по-голямата част от парите от билети му идват от чужбина. В международен план филмът е донесъл допълнителни 62 млн. долара, което възлиза на общо 94 млн. долара към момента. Той е особено успешен в страни като Италия, Великобритания и Мексико, последната от които добави внушителните 18 милиона долара към общите си приходи.
Poor Things е на път да надмине The Favourite като най-касовия филм в кариерата на Лантимос.
Норвегия е последната страна, която получи безвизов достъп до Китай
Финансовите подробности за новия проект не се разкриват
Германското правителство притежава 12% от Commerzbank