Български фирми са сключили договори с две от агенциите на НАТО на стойност над 48 млн. евро
През 2022 г. наши компании са сключили договори на стойност над 26 млн. евро
Съдейки по информацията, България се справя добре в повечето категории и е привлекателна за чужденците
Преди да започнем, трябва да се зададе един много важен въпрос.
Какво представлява Legatum?
Институтът Legatum (Легатум) се намира в Лондон. Това е мозъчен тръст, предназначен да образова обществеността по политически, социални и икономически теми. Институтът Legatum бе създаден през 2007 г. и е бенефициент на Legatum Limited, частна инвестиционна фирма в Дубай. Компанията е основана от новозеландския бизнесмен Кристофър Чандлър. През 2002 г. Чандлър и брат му Ричард бяха четвъртите най-големи инвеститори в "Газпром".
Влизайки в уебсайта им, първото нещо, което забелязвате, е този цитат:
„Институтът "Легатум" съществува, за да насърчава просперитета на хората, семействата, общностите и нациите.“
Институтът Legatum създава Legatum Prosperity Index, инструмент, предназначен да предложи на хората представа за просперитета на различните страни. Това е полезен инструмент за хора, които искат да мигрират или да инвестират.
На официалния уебсайт на Legatum Prosperity Index може да боравите с данните по различни начини. Можете да сравнявате всички държави въз основа на оценка и ранг, да сегментирате резултатите за различните региони и да получавате подробни доклади. Всички данни в Legatum Prosperity Index са безплатни, взети от различни отдели за проучване, и няма нужда да се регистрирате.
Разбиране на резултатите от Legatum
Когато изтегляте профил на държава, първото нещо, което ще забележите, са числата. Навсякъде има числа и графики. В началото може да е малко обезсърчаващо. Ето как работят данните.
Един доклад на Legatum Prosperity Index включва 4 различни набора от информация.
Това, което прави Legatum толкова полезен, е че предлага обща и специфична информация. Тези 4 набора от информация се използват за 3 категории.
Всеки вид информация в Legatum Prosperity Index се оценява по 3 начина.
Индикаторите влияят върху елементите, елементите влияят върху стълбовете и стълбовете определят общия резултат за просперитет.
Освен че показват резултата / ранга, докладите показват и растежа на всеки набор от данни.
Бърз преглед на България
Съдейки по информацията, България се справя добре в повечето категории.
Общият ни резултат се е увеличил само с 2,9 точки в рамките на 10 години, което ни поставя на 48-ма позиция. Приобщаващите общества, отворените икономики и просперитет са имали само малки положителни промени. Положителната промяна, независимо колко е голяма или малка, винаги е важна.
През 2022 г. наши компании са сключили договори на стойност над 26 млн. евро
Опашки от автомобили в сервизите за смяна гуми се извиват от вчера в цялата страна
Ски паркът поддържа температура от −1 до 2 °C през цялата година