
Кристалина Георгиева: Колкото по-дълго остане несигурността, толкова по-скъпо ще ни струва
Протекционизмът подкопава производителността в дългосрочен план, казва тя
Основателят на Microsoft твръди, че имаме недостиг на интелект
Ако Бил Гейтс беше отново млад, той казва, че би се страхувал не само от атомни бомби. Бил Гейтс, основателят на Microsoft и настоящ председател на Фондация Гейтс, сподели своята гледна точка за развиващите се рискове, пред които е изправено обществото.
„Има около четири или пет неща, които са много страшни, и единственото, което наистина разбирах и за което се тревожех много, когато бях млад, беше ядрената война“, каза Гейтс в интервю с Патрик Колисън, съобщава The Entrepreneur.
Към днешна датата, Гейтс споделя, че младите имат много повече за какво да се тревожат
„Днес мисля, че бихме добавили изменението на климата, пандемията от биотероризъм и запазване на контрола върху AI под някаква форма“, казва Гейтс.
Създателят на Microsoft също посочи социалната поляризация като потенциален проблем, добавяйки, че "младото поколение трябва много да се страхува от тези неща". Това не е първият път, когато Гейтс идентифицира тези специфични проблемни области. В публикация в блок от 2023 г., той казва, че с увеличаването на семейството му расте и желанието му да подобри света, в който живеят.
„Едно внуче наистина ви кара да се замислите как да гарантираме, че бъдещето е по-добро – политика, здраве, климат и т.н.“, пише той.
Недостиг на интелигентност
Гейтс споделя, че обществото страда от недостиг на интелигентност. Но в това отношение той вярва, че AI може да представи решение, а не допълнителен проблем. Въпреки евентуалния катаклизъм на технологията, за който някои предупреждават, Гейтс смята, че може да се използва продуктивно.
„Нямаме толкова много медицински експерти, знаете ли, хора, които могат да бъдат в крак с всичко, или хора, които могат да дават уроци по математика в центъра на града. Имаме недостиг на интелект и затова използваме тази пазарна система, за да го разпределим. AI с течение на времето ще направи интелекта по същество безплатен.“
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Протекционизмът подкопава производителността в дългосрочен план, казва тя
Решението идва на фона на икономически сътресения
Кои са те и как да ги избягвате