Магазин за храна и напитки в офиса: Как се ражда идеята за микромаркети в България? (ВИДЕО)

Лазар Ангелов и Ивайло Николов създават веригата Micro Markets, която работи 24/7

 

Колко от нас пропускат закуска или обяд, защото са заети с работа и не могат да излязат от офиса? Замисляме ли се и колко често хапваме пред компютъра, защото това е по-лесният и по-бърз начин да залъжем глада.  

 

Снимка: istockphoto

А за да си спестим още малко време, сме склонни да прибягваме до нещо, без значение здравословно ли е то, или не. Защото съвременният или модерен човек избира продукт или услуга, като се води най-вече от времето си, а не от цената като фактор.  

Снимка: bTV Бизнес екип


 
Ивайло Николов и Лазар Ангелов са намерили начин да печелим време, създавайки веригата Micro Markets на компанията им HealthInBox. Така, от микромагазини, разположени в офиса, можем да си купуваме пакетирани продукти, при това без да плащаме в кеш.  

Обектите им работят дори 24/7 и служителите могат да ги ползват по всяко време. Как се ражда идеята разказват двамата бизнес партньори в поредицата “Корпоративни истории”.  

 

Ивайло и Лазар се запознават случайно в столично заведение. Към онзи момент Иво е започнал бизнес с вендинг машини за канцеларски материали и се занимава активно с предприемачество.

Ангелов пък е известен фитнес инструктор, модел и инфлуенсър с милиони последователи в социалните мрежи. Популярен е също със здравословния си начин на живот и хранителните режими, на които обръща внимание.  

 

“Знаех колко Лазар държи на този лайфстайл. Така ми дойде идеята да направим вендинг машини за здравословни храни. Той хареса идеята и решихме да опитаме”, разказва Ивайло.  

Двамата партньори стартират HealthInBox с желание и ентусиазъм, без да са развивали подобен тип бизнес досега. Бързо опознават пазара и разбират, че идеята им, колкото и различна да е у нас, няма как да разгърне пълния си потенциал, защото българските потребители не са готови.  

Снимка: bTV Бизнес екип

“Хората, които се хранят здравословно, имат нужда да разгледат продукта, да видят съдържанието му, а това няма как да се случи през вендинг машина”, обяснява Иво.  

Налага се да променят бизнес модела, ако искат да се разрастват, защото другият вариант не изглежда оптимистичен. Така се ражда идеята за Micro Markets.  

Снимка: bTV Бизнес екип

“Обадих му се една вечер по телефона и му казах, че или трябва да създадем нещо иновативно, с което да посрещнем очакванията на клиентите, или ще фалираме”, разказва Ивайло. 

Предприемачът споделя бизнес плана с един от клиентите си, без да има представа как точно ще изглежда и дали ще проработи, но насреща получава доверието и подкрепата, които се оказват ключови към онзи момент.  

Предизвикателството е по-голямо заради Covid кризата тогава затова и визията за микромаркетите е била в основата на успеха.  

Лазар Ангелов, личен архив

“Най-голямото предимство за хора като мен, които се вълнуват от храната, е че могат да прочетат съдържанието”, казва Лазар. 

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст