С частен самолет: Новият директор на Starbucks ще изминава 1600 км от дома си до работа

ESG

Доклад на ООН през 2021 г., показва, че 1% от най-богатите хора в света произвеждат два пъти повече въглеродни емисии от най-бедните 50%

 

Новоназначеният шеф на Starbucks Брайън Никол попадна под обстрел, след като стана ясно, че ще изминава почти 1600 км от семейния си дом в Нюпорт Бийч, Калифорния, до централата на фирмата в Сиатъл с корпоративен самолет, съобщава BBC.

Критиците в социалните медии отбелязаха това, което смятат за несъответствие между публичната позиция на компанията по екологичните въпроси и начина на живот на нейните топ ръководители. 

Никол трябва да поеме ръководството на най-голямата верига кафенета в света на 9 септември. 

Снимка: iStock

Според условията на офертата му годишната основна заплата на Никол ще бъде 1,6 млн. долара (1,2 млн. паунда). В допълнение към това той може да получи бонус, свързан с резултатите, в размер на 7,2 млн. долара и до 23 млн. долара годишно в акции на Starbucks.  

„От вас няма да се изисква да се преместите в централата на компанията... Съгласни сте да пътувате от местоживеенето си до централата на Дружеството... както е необходимо за изпълнение на вашите задължения и отговорности“, се казва в предложението за работа на Никол.

В документа се посочва, че той ще има право да използва самолетите на компанията за „пътувания, свързани със служебни цели“ и за „пътувания между града на неговото местоживеене и централата на компанията“.

Снимка: iStock

Starbucks също така заяви, че ще създаде малък отдалечен офис в Нюпорт Бийч, който Никол ще може да използва, когато работи от Калифорния. Тези условия за наемане на работа предизвикаха ответна реакция в социалните медии.

Starbucks има хибридна работна политика, която означава, че служителите трябва да бъдат в офиса поне три дни в седмицата.

„Това е хубаво... добро удобство за най-добрите таланти! Но се надявам да не видим твърде много нови реклами, свързани с „устойчивост“ и „околна среда“ от Starbucks?“, казва един от потребителите на X.

„Новият главен изпълнителен директор на Starbucks „суперкомюникейшън“ пътува 1000 мили до Сиатъл с частен самолет, за да работи, така че не бъдете твърде строги към онази сервитьорка, която ви даде пластмасова сламка, когато не искахте такава“, каза друг.

Други се фокусираха върху това колко ще получава Никол на новата си работа. 

„Как така никога не говорим за заплатите на изпълнителните директори, когато говорим за повишаването на цените?“ - написа бившият министър на труда на САЩ Робърт Райх.

Доклад, публикуван от Организацията на обединените нации през 2021 г., показва, че 1% от най-богатите хора в света произвеждат два пъти повече въглеродни емисии от най-бедните 50%.
Този месец Starbucks обяви, че г-н Никол ще замени Лаксман Нарасимхан на поста главен изпълнителен директор.

 

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст