
AI предпочита да работи с операционната система на Apple вместо с Android
Дори собственият AI модел на Google се представя по-добре на iOS
Илон Мъск обвини YouTube, че не се бори срещу „измамните реклами“
Хакери създадоха редица фалшиви канали в YouTube на Илон Мъск и неговата компания Tesla, използвайки лицето на най-богатия човек на света, за да предлагат фалшиви giveaways (подаръци) в замяна на крипто валута.
Каналите са били гледани от десетки хиляди хора в продължение на само 4 дни този месец, показва проверка на BBC News. Те обаче са функционирали в продължение на няколко месеца и са заблуждавали хиляди хора да изпращат криптовалута на престъпниците, мислейки, че ще получат награда от Мъск.
Илон Мъск обвини YouTube, че не се бори срещу „измамните реклами“, а от своя страна най-голямата платформа за видео споделяне в света премахна каналите, за които е подаден сигнал, че са фалшиви.
Една от най-често срещаните връзки е към уебсайта https://elon-x2.live/, който приканва хората да удвоят парите си, като изпратят биткойни или етери на посочените адреси на крипто портфейли.
Историята на транзакциите в портфейла показва, че измамниците са направили над 243 000 долара за малко повече от седмица. Те включват:
Анализатори от Whale Alert казват, че портфейлите на измамници, които проследяват, показват печалби от 98 млн. долара през 2021 г. и 30 млн. долара досега тази година.
На всеки няколко дни хакерите променят името и снимката на акаунта на десетки канали в YouTube, за да изглеждат като официални канали на Tesla, производителят на електрически автомобили, чийто главен изпълнителен директор е Мъск.
Смята се, че купуват имейл и парола от стари откраднати канали или просто опитват обичайни пароли с известни имейл адреси и откриват канали, които могат да пробият.
Преди две седмици е откраднат канала в You Tube на чилийският изпълнител Aisack.
„Моите последователи в други социални мрежи започнаха да ме питат какво се случва с името на моя канал и бяха много объркани защо стриймвам съдържание на Tesla“, съобщава той.
Измамниците могат да бъдат спрени, ако борсите за криптовалути блокират портфейлите им, за да им попречат да осребрят откраднатите си активи.
По-голямата част от фалшивите предавания „на живо“, които са били разпространени в YouTube показват юлския панел на финансовата фирма ARK Invest с лицата на Мъск и с това на главния изпълнителен директор на Twitter Джак Дорси.
Дори собственият AI модел на Google се представя по-добре на iOS
От АПИ слагат колчета на много опасният път край Български извор
В някои държави новите таксита са предпочитани от нежния пол