Бан на социалните мрежи за деца. Ще проработи ли?
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
През 1951 г. Академията за филмови изкуства и науки (AMPAS) въвежда едно правило
Оскарите са нещо като „крем де ла крем“, когато става въпрос за награди в сферата на киното, но това, че си спечелил наградата, по никкаъв начин не те застрахова, че ще бъдеш успешен в Холивуд до края на живота си.
През годините феновете може би са се чудили дали е възможно актьорите да продават статуетките си и кой може да си купи Оскар.
През 1951 г. Академията за филмови изкуства и науки (AMPAS) въвежда правило, за да попречи на победителите да продават наградите си.
„Победителите в наградите трябва да спазват тези правила и разпоредби. Победителите в наградите нямат право да продават или по друг начин да се разпореждат със статуетката Оскар, нито да разрешават тя да бъде продавана или изхвърляна по силата на закона, без първо да предложат да я продадат на Академията за сумата от 1,00 долар“, гласи правилото.
„Тази разпоредба се прилага и за наследниците на носители на Оскар, които могат да придобият статуетка чрез дарение или завещание.“
Някои знаменитости обаче са се осмелили да заобиколят това правило и да продадат статуетка за много висока сума.
Няколко Оскар-а, присъдени преди 50-те години на миналия век обаче достигат до пазара през последните години. Сред тях са статуетката за най-добър филм за 1939 г. за "Отнесени от вихъра", която през 1999 г. е продадена за рекордните 1,54 млн. долара на Майкъл Джексън.
Статуетката на Херман Манкевич за най-добър сценарий за „Гражданинът Кейн“ от 1941 г. беше продадена за 588 455 долара.
Актьорът Харолд Ръсел продаде Оскара, който спечели за ролята си в "За най-добрите години от нашия живот" през 1944 г., в замяна на 60 500 долара, за да плати за лечението на жена си.
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
От компанията потвърдиха за проблем в световен мащаб
През тази година 75,9 % от регистрираните автомобили са бензинови