Ще ме свалят ли от автобуса, ако се возя повече от 60 мин.?

Попитахме Центъра за градска мобилност в София

Какво става, когато сме пресрочили времето на пътуването? Как пътниците могат да засичат колко време са прекарали в превозното средство и нужно ли е изобщо? Това е един от въпросите, който вълнува софиянци и гостите на столицата след промяната в начина на таксуване на превозните документи от 1.01.2023 г.  

Според ЦГМ билетът с прекачване позволява да се пътува до крайната дестинация и след изтичането на 30 или 60 минути, независимо дали ползвате едно или повече превозни средства и това е и неговият смисъл.

"Пътникът валидира своя електронен билет при качване в първото превозно средство и пътува до съответната дестинация, независимо, колко време е това. Ако иска да смени превозното средство с друго или други, трябва да се валидира във всяко, като последната валидация може да е в 29-тата минута и след нея си продължава по маршрута, пак, колкото време му е необходимо", казват от ЦГМ за businessnovinite.bg

Това означава, че няма никакво значение колко време се возите, важното е на коя минута се прикачвате. 

От Центъра за градска мобилност ни дава и пример: 

"Например, ако пътник тръгва от центъра в посока район Нови Искър. Може да се качи на метро или да вземе трамвай до първата спирка на автобус 27. Пътуването с първото превозно средство може да му отнеме общо 5, 15 или 25 минути, условно, и на 28 минута да се валидира в автобуса за Нови Искър и след това да пътува до кв. Курило, например, 35 или повече минути."  

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст