Коронацията на крал Чарлз III струва на данъкоплатците 72 млн. паунда
52 % от лондончани не смятат, че коронацията трябва да се плаща от данъкоплатците
Управляващите приеха програма за периода до края на 2024 г.
Правителството прие Управленска програма за периода до края на 2024 г. Документът е съгласуван с всички партии, подкрепящи кабинета „Денков-Габриел“.
Ето и кои са основните икономически приоритети, залегнали в управленската програма на правителството:
За целта правителството си поставя за цел да укрепи граничния контрол, като създаде ефективна инфраструктура и организация на работа, с което ще допринесе за общата сигурност на европейските граници.
Предвижда се и въвеждане на нови антикорупционни мерки и реформи на службите за сигурност. Отпадането на границите между България и съседите й от ЕС ще доведе до съществено облекчаване на трафика и съкращаване на времето за престой по границите, ще даде допълнителен тласък на туризма, търговията и всички други сфери на трансграничния бизнес, пише още в управленската програма.
В документа е записано, че правителството ще предложи бюджети за 2023 г. и 2024 г. с до 3 % годишен бюджетен дефицит. Управлението се ангажира още и да проведе мащабна разяснителна кампания за ползите от въвеждането на единната европейска валута, с която да опровергае разпространяваната дезинформация и да разсее притесненията на част от българските граждани.
Чрез тази стратегия ще бъдат представени множеството ползи от еврото за гражданите, предприятията и икономиката като: премахване на таксите за превалутиране; стимулиране на европейските инвестиции в България и създаване на повече, по-качествени и по-добре заплатени работни места; засилване на конкурентоспособността на българските предприятия; повишаване на ценовата и икономическата стабилност и ускоряване на растежа; облекчаване и поевтиняване на търговията на българските предприятия в еврозоната и извън нея; по-добре интегрирани и поради това по-ефективни финансови пазари.
В приетия от правителството документ е заложено идентифициране на допустими и пазарни мерки за намаляване на ценовото напрежение в диалог с големите хранителни вериги и с останалите субекти в бизнеса. Предвижда се създаване на национален инвестиционен портал.
Пълен финансов одит на Държавната консолидационна компания, всички публични предприятия към министъра на икономиката и индустрията и техни дъщерни дружества, основни проекти, възложени на тях и оздравяване на дружествата също са заложени като приоритети в управленската програма.
Правителството си поставя за цел и разработване на стратегия за създаване на бранд „България“, който да представя и популяризира страната ни като инвестиционна дестинация и възможностите за бизнес.
52 % от лондончани не смятат, че коронацията трябва да се плаща от данъкоплатците
Дизайнът се основава на руска междуконтинентална балистична ракета
Потребители си поръчват еднакви продукти за проба и после ги връщат, което е проблем за бизнеса