1 USD
1.66823 BGN
Петрол
66.47 $/барел
Bitcoin
$117,642.0

7 места по света, където смъртта е забранена

Някои градове забраняват както смъртта, така и раждането на територията

Въпреки че смъртта е неизбежна част от живота, някои места по света се опитват да ѝ се противопоставят. Различни градове и села в Япония, Европа и Южна Америка са въвели необичайни забрани, свързани със смъртта, болестта или дори раждането.  Според проучването на The Asian Age, това са седем места, които се опитват максимално да се противопоставят на кръговарата. 

Снимка: Getty Images/iStock

Ицукушима, Япония

Известен и като Мияджима, този остров е считан за свещено място, дом на древни светилища и храмове. В миналото, за да се опази неговата духовна чистота, на острова е било забранено както умирането, така и раждането забрана, която остава в сила до края на 19-ти век. Жителите са били изпращани на близки острови за лечение или при раждане. И до днес Ицукушима няма нито гробище, нито болница.

Лонгиърбиен, Норвегия

Един от най-северните градове в света, разположен в архипелага Свалбард, където вечно замръзналата почва затруднява разлагането на телата. За да се избегне риск от зарази, още през 1950 г. е въведена забрана за умиране. Хората в крайно тежко състояние се транспортират до континенталната част на Норвегия, където прекарват последните си дни.

Ланхарон, Испания

През 1999 г. кметът Хосе Рубио формално забранява“ смъртта, като форма на протест срещу липсата на достатъчно място в гробището. Според него, пренаселените гробове не позволяват на душите да намерят покой. Докато се търси място за ново гробище, на жителите около 4000 души е препоръчано“ да останат живи.

Сарпуренкс, Франция

През 2008 г. кметът на малкото френско селце издава заповед, с която забранява смъртта, освен за онези, които вече имат осигурен гроб. Мярката е в отговор на съдебно решение, което блокира разширяването на местното гробище, въпреки нуждата от още 260 места.

Селия, Италия

През 2015 г. кметът Давиде Дзикинела обявява забрана за разболяване“ в опит да задържи застаряващото население на селото живо и здраво. От 1300 жители през 1960 г., Селия е останала с едва 537 души, 60% от които са на възраст над 65 години. Целта на заповедта е да насърчи здравословен начин на живот.

Биритиба Мирим, Бразилия

През 2005 г. властите в града предлагат символична забрана на смъртта, след като местното гробище достига лимита си от 50 000 погребения. Поради липсата на пространство, започва споделяне на крипти между няколко починали.

Кюно
, Франция

През 2007 г. в град Кюно, Югозападна Франция, се въвежда временно забраната за умиране, докато общината се опитва да получи разрешение за изграждане на ново гробище. След време разрешението е получено и гробището е разширено, но символичната мярка остава прецедент.

Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM 

Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN

Съдържанието е информативно и не представлява консултация, препоръка или съвет за вземане на инвестиционно решение.

Последни публикации

Виж всички предложения от брошурата тук