
Цената на Евровизия: Няколкостотин евро за стая и 18 евро за бургер
Тази година посещението на конкурсът ще излезе солено за феновете
Причината е развитието на военно-технологичната индустрия
Въоръжените конфликти стават все по-редки с течение на времето, но глобалните военни разходи нарастват рязко с всяка изминала година. Причината е развитието на военно-технологичната индустрия.
Между 2021 и 2023 година фирми за рисков капитал влагат 100 милиарда долара във военно-технологични стартиращи компании само в САЩ. Армията там се счита за една от най-силните и фирмите се надяват да сключат доходоносни договори за мощни системи за борба с безпилотни летателни апарати до смъртоносни рояци дронове.
С толкова много стартиращи компании и отбранителни конгломерати, предлагащи всевъзможен хардуер, става доста трудно да се предвиди как ще изглежда бъдещето на войната. Това кара Франция да предприеме нестандартни мерки. Генерал Бруно Барац, командир на бъдещите бойни програми на френската армия, наскоро обяви намерението на страната да разположи роботизирани воини на фронтовата линия още през 2028 година.
„Надяваме се да имаме нещо еволюирано в рамките на три години, с първите наземни роботи, готови да въоръжат нашите сили“, каза Барац на военно учение по роботика близо до Париж, предава Futurism.
Барац добави, че френското правителство очаква „разполагане на усъвършенствани системи доста преди 2040 година“, позовавайки се на целева дата за разполагане на роботи, определена oще през 2021 година. Това решение беше част от призива на френските военни лидери да се подготвят за „високоинтензивна война “ чрез модернизиране на оборудването. Те ще увеличат армейските резерви, ще възлагат дейности на частни изпълнители и ще инвестират във високотехнологични програми за дронове и роботика.
По време на военните изпитания на роботика безпилотни устройства с крака, стъпала и колела са се справяли с препятствия и са избягвали капани, предназначени да имитират условията на бойното поле. Френската армия очаква да използва робо-устройствата за редица задачи, от наблюдение до дистанционни ремонтни дейности и разминиране.
Въпреки че Франция посочва руско-украинския конфликт като причина за приемането на високотехнологично оборудване, президентът Еманюел Макрон потвърди, че Франция няма да изпраща войски в конфликта. Той повдига важния въпрос за какво точно ще бъде използвана роботизираната армия.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Тази година посещението на конкурсът ще излезе солено за феновете
Двете страни се споразумяха САЩ да намалят митата от 145% на 30%, а Китай ще свали налозите от 125% на 10%
Промените са насочени към привличане на дългосрочни жители, инвеститори и специалисти