
Цветята на сватбата на Джеф Безос струват 45 години труд на служител в Amazon
Според Forbes, цената на тържеството, възлиза на над 20 милиона долара
Новата функция предизвика огромен интерес, което доведе системата до нейния предел
Новата функция за генериране на изображения на OpenAI предизвика огромно търсене, което натоварва графичните процесори и доближава системата до нейните предели, пише Economic Times.
Залят от заявки, главният изпълнителен директор на OpenAI Сам Алтман се обърна към потребителите в X, призовавайки ги да ограничат използването на услугата.
„Можете ли, моля, да спрете с генерирането на изображения? Това е лудост, нашият екип има нужда от сън“, написа Алтман.
Вградената функция за генериране на изображения беше достъпна само за абонатите на ChatGPT Plus, Pro и Team, които получиха достъп на 2 март. Сега може да бъде ползвана и от потребители на безплатното ниво на чатбота, когато използват модела 4o на OpenAI.
За разлика от преди, ChatGPT вече не разчита на външни модели като DALL·E 3 и може да създава изображения с 10–20 различни обекта в един кадър.
След пускането на новата функция социалните мрежи бяха залети с изображения в стил Ghibli, като потребителите експериментират със снимки на членове на семейството, приятели и известни личности. Марките също се включиха в тенденцията, използвайки AI-генерирани визуализации за промоции.
Това засили още повече притесненията за авторски права, които се обсъждат още от появата на изкуствения интелект. Хаяо Миядзаки, 84-годишният легендарен кинорежисьор, известен със своето ръчно нарисувано анимационно изкуство и фантастични истории, изрази скептицизъм относно ролята на AI в анимацията. OpenAI все още не е отговорил на тези притеснения.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Според Forbes, цената на тържеството, възлиза на над 20 милиона долара
Компаниите са топ 100 в Централна и Източна Европа
Над 108 000 домакинства в Румъния са сменили доставчиците си на електроенергия през юни