Без такси за бусове на туроператори на летище София тази зима
Решението ще важи до края на зимния период
Задълженията на мажоретките включват купуване на закуска и игри на пинг-понг
Поне една технологична компания в Китай изглежда изпреварва иноваците в културата на работното място, произлизаща на Силициевата долина, като предлага на своите служители някои доста уникални предимства – едно, от които включва лични мажоретки, казва CBC.
Управляваната от правителството новинарска агенция China.org.cn съобщи, че интернет компаниите „в цял Китай“ наемат „хубави, талантливи момичета, които помагат за създаването на забавна работна среда“.
Наричани "programming cheerleaders," (програмиранистки мажоретки), тези млади жени помагат на програмистите да се разсейват, като често играят с тях на някоя от другите игри в кътовете за отдих на компаниите.
Твърди се, че задълженията на мажоретка в офиса включват и купуване закуска на програмистите, да си чатят и да играят на пинг-понг с тях.
Те също така понякога се усмихват и ръкопляскат на служителите, които свирят на китара в офиса.
И за разлика от Google и Facebook, където служителите трябва да ходят или да карат колело или тротинетка до фирмените ресторанти за безплатна храна, тези мажоретки приемат поръчки за закуска от служителите направо на бюрата им.
„Според мениджъра по човешки ресурси на интернет компания, която е наела три такива мажоретки, нейните програмисти са предимно мъже и са ужасни в общуването“, гласи публикация във Facebook на China.org.cn. „Присъствието на тези момичета значително подобри ефективността и мотивацията им за работа.“
Постът не уточнява кои фирми и колко от тях са наели мажоретки.
Въпреки това хора от цял свят се включиха във Facebook, за да осъдят новата позиция е комоаниите, като казват, че тя е унизителна ккато за „мажоретките“, така и за програмистите“, защото засилва културата на стереотипите.
Други наричат тази работа сексистка.
„В Китай като цяло има 20% повече мъже, отколкото жени поради дългогодишните практики на унищожаване на пола“, гласи коментарите по темата. „В съчетание с по-малкия брой жени в програмирането не е толкова изненадващо, че статистически жените са превъзхождани в технологичните компании. Компанията би могла да наеме повече жени. Като се има предвид, че китайските жени се радват на доста прилично професионално равенство, аз не мисля, че това е случай на дискриминационни практики за наемане."
Решението ще важи до края на зимния период
Едва 27% от служителите търсят възможност да развиват и придобиват нови умения
LVMH става глобален партньор на състезанията