Причината, поради която не трябва да отговаряте, ако някой ви попита „чуваш ли ме“ по телефона
Но какво лошо има в това?
В публикация в Телеграм в началото на януари опозиционерът се пошегува, че температурите все още не са паднали под минус 32 градуса
Руският опозиционер Алексей Навални, за когото от федералната служба за изпълнение на наказанията на Руската федерация съобщиха, че е починал, прекара последните си дни (поне според последната информация) в колонията ИК-3 в Харп, известна като „Полярен вълк“. Това е една от най-северните и отдалечени колонии изобщо.
Тя се намира в Ямало-Ненецкия автономен окръг, на около 1900 километра от Москва и е известна с най-строго охраняваните затвори в Русия.
Затворът, в който беше преместен последно Навални, е създаден през 60-те години на миналия век. Той е бил част от системата на ГУЛАГ. Повечето затворници там в момента са осъдени след изключително тежки престъпления.
Районът е известен с дългите и сурови зими. Градът е на около 100 километра от Воркута, чиито въглищни мини са сред най-тежките места за затворнически труд в съветската система на ГУЛАГ.
„Това е най-високото възможно ниво на изолация от света“, каза в X главният стратег на Навални Леонид Волков, цитиран от АП.
„Ами, вече имам палто от овча кожа, ушанка, а скоро ще получа валенки (традиционни зимни обувки в Русия – бел. ред.)“, каза Навални, след като стана ясно местонахождението му в руската затворническа система в края на миналата година.
Според адвокатите на Навални решението да бъде преместен на такова отдалечено и негостоприемно място цели да го изолира, да направи живота му по-труден и да затрудни достъпа до него за неговите адвокати и приближени.
Но какво лошо има в това?
Заради ембаргото, наложено й от САЩ, Куба не може да се снабдява с гориво за електроцентралите си
Компанията изработва екипировката на каталунските гиганти от 1998 г.