Google дарява 1 млн. долара за фонда за встъпване в длъжност на Тръмп
Компанията се присъединява към други технологични гиганти
Защо Мъск иска да "освободи" британския народ?
В своя профил в социалната мрежа X, Илон Мъск постави под съмнение дали Съединените щати не трябва да „освободят народа на Великобритания от тяхното тиранично правителство“, съобщава CNBC.
През последните дни технологичният милиардер и ключов съветник на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, изрази недеволствотото си към британското правителство в социалните мрежи. В поредица от публикации технологичният магнат нападна лейбъристкото правителство на Великобритания, критикувайки как се справя със скандали за насилие над деца.
Мъск обвини министъра Джес Филипс, че е пропагандира геноцида при изнасилване, преди да публикува поредица от публикации, призоваващи премиера Кийр Стармър да бъде свален от власт и да бъде затворен. Неговите критики към правителството достигнаха кулминация в анкета, където той представи концепцията за „освобождаване на народа на Великобритания“ пред потребителите на платформата.
Коментарите на Мъск дойдоха, след като Филипс отхвърли призивите за водено от правителството разследване на сексуалната експлоатация на деца в град Олдам.
Прекрачената граница
„По въпроса за Илон Мъск... това е наистина важен набор от въпроси. Сексуалната експлоатация на деца е крайно отвратителна“, каза Стармър в отговор на въпрос по време на пресконференция в понеделник. „[Но] онези, които разпространяват лъжи и дезинформация колкото е възможно по-надалеч и възможно най-широко — те не се интересуват от жертвите, те се интересуват от себе си.“
В понеделник Стармър защити дейността си като бивш директор на прокуратурата, отбелязвайки, че Кралската прокуратура е имала най-голям брой случаи на сексуално насилие над деца, които са били преследвани до момента, когато той е напуснал поста.
Министърът на здравеопазването Уес Стрийтинг предизвика Мъск да „запретне ръкави и действително да направи нещо за справяне с насилието срещу жени и момичета“, цитирайки ролята на дигиталните платформи „за поддържането на безопасността на хората онлайн“.
Великобритания вече беше подложена на натиск да изгради мостове с новоизбрания президент, след като предишните подигравки на висш служител за Тръмп отново изплуваха. Междувременно Европейският съюз укрепва връзките си с Великобритания преди завръщането на Тръмп в Белия дом, с цел да защити и двете страни срещу евентуални търговски мита на САЩ.
Компанията се присъединява към други технологични гиганти
Уведомлението от страна на доставчика по дългосрочния договор с Азербайджан е постъпило на 6.01.25 г.
Какви са прогнозите на експертите