
Тръмп обеща да вечеря с тези, които са инвестирали най-много в криптовалутата му
Цената на $TRUMP скочи с 50%
Широката европейска общественост обаче вярва най-много на учените и изследователите
Бизнес лидерите в Западна Европа са прекалено уверени, че широката общественост е положителна за възприемането от тях на нови технологии, като например изкуствения интелект. Но реалността е по-различна.
Малко под половината европейци (46%), анкетирани в пет европейски страни, казаха, че се чувстват положително за бизнеса, използващ нови технологии, докато 79% от фирмите казаха, че смятат, че обществото има доверие в технологиите, според ново проучване, съобщава Euronews.
Широката общественост също е с 20% по-малко оптимистична от бизнес лидерите относно граничните технологии, показва проучването, проведено от изследователската компания Opinium и публикувано от технологичната консултантска фирма Hotwire Global.
От изследването е напълно ясно, че общественото доверие е от съществено значение, ако искаме да оптимизираме възможностите и да дадем възможност на хората да се справят с рисковете от новите технологии.
Анкетата анкетира 8000 членове на широката общественост и 740 бизнес лидери във , Франция, Испания, Италия и Германия относно 15 различни гранични технологии, които включват генериращ AI (GenAI), Agentic AI, роботика и облачни изчисления.
Заключенията от проучването показват, че страните са постигнали общ консенсус по отношение на доверието между компаниите и обществеността и има много малка разлика между страните. Френската и германската общественост се чувстват най-малко положителни за бизнеса, използващ гранични технологии, докато Обединеното кралство е едва напред на трето място.
Те бяха последвани от Италия и след това Испания, чиито общественици се чувстваха малко по-уверени от другите страни.
Проучването установява също, че само 24% от публичните доверителни компании използват гранични технологии, без да обясняват защо и как. Доверието в технологичните шефове също е ниско сред европейската общественост, която е с 29% по-малко вероятно да ги идентифицира като надежден източник. От друга страна, бизнес лидерите класират технологичните предприемачи като най-доверен източник на информация, когато става дума за гранични технологии.
Широката европейска общественост обаче вярва най-много на учените и изследователите.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Цената на $TRUMP скочи с 50%
Банкнотата съдържа 100 милиграма 24-каратово злато
Линията на бедност за страната е 763,83 лв. на човек от домакинство