
Нова опасна тенденцията в TikTok
Европейската комисия разследва съдържанието „SkinnyTok“ за екстремно отслабване
Ето с какво се занимава компанията
Борис Вълков дълго време работи като AI инженер в Meta, където помага за изграждането на PyTorch, една от най-големите библиотеки за машинно обучение в света. По време на престоя си там Вълков осъзнава, че изкуственият интелект „е на път да отключи възможности… в приложния слой в софтуерния стек“.
Той напуска Meta в края на 2021 г., за да стартира Lace AI, стартъп, който е управляван от AI софтуер за обслужване на клиенти за компании за домашни услуги.
TechCrunch разказва, че пътят към предприемачеството за Вълков започва още от детските му години, когато е работел в семейния магазин за хранителни стоки. Тогава той разбира колко важно е телефонното обслужване на клиенти. След години, Вълков започва да търси начин да комбинира интереса си към AI и обслужването на клиенти. Така се ражда идеята за Lace.
Възползвайки се от дългогодишния си опит в софтуерното инженерство във VMware и Meta, Вълков се обедини със Стан Стоянов и имаше за цел да обедини AI с обслужването на клиенти, за да помогне на бизнеса да генерира допълнителни приходи.
Двамата разговарят с повече от 100 компании в различни индустрии и вертикали и откриват, че във вертикала на домашните услуги много продажби започват с обаждане до кол център. Домашните услуги включват компании като HVAC, водопровод и покриви, наред с други.
Предпоставката зад Lace е, че ако клиент се обади в един от тези бизнеси, това може или да се превърне в продажба - или не. Компанията твърди, че нейният софтуер може да помогне за подобряване на шансовете за преобразуване на обаждания.
По-конкретно компанията предлага, софтуер за разузнаване на приходите, който използва AI технология, за да анализира всички обаждания, идващи в тези фирми, за да открие пропуснати възможности за приходи. Вълков твърди, че е по-изчерпателен от други подобни предложения, тъй като следи 100% от разговорите, а не част от тях. Той анализира всяко взаимодействие.
Базираната в Маунтин Вю компания работи с над 100 фирми, като A1 Garage Door Service, Sage Home, Eco Plumbers, Matrix и Lee's Air. Вълков отказва да разкрие твърди данни за приходите пред TechCrunch, като казва само, че Lace отбеляза 1000% ръст на годишните повтарящи се приходи (ARR) през 2024 г. (Въпреки това започна да продава на клиенти едва в края на 2023 г.) Компанията оперира SaaS (софтуер като услуга) бизнес модел, начислявайки месечна такса на агент или представител за поддръжка на клиенти.
Lace обявява общо 19 милиона долара финансиране от началото на 2022 г. Общите набрани средства включват предварително необявен кръг от 5 милиона долара, воден от Canvas Ventures и, наскоро, 14 милиона долара стартов кръг, воден от Bek Ventures. Други поддръжници включват Horizon VC, Launchub и съоснователят на Snowflake Марчин Зуковски, Хайни Захариасен от Vivino и други основатели. Вълков отказа да разкрие оценка, като каза само, че първоначалното финансиране е „нагоре“.
В момента Lace има 20 служители. Той планира да утрои размера на компанията с новото си финансиране.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Европейската комисия разследва съдържанието „SkinnyTok“ за екстремно отслабване
Музикалните предпочитания в България - офлайн и ако може за без пари
Основно предизвикателство пред туризма е недостигът на квалифициран персонал, казва представителят на Българската хотелиерска асоциация