
39 години по-късно: Каква е икономическата цена на аварията в Чернобил?
Инцидентът, белязал хиляди, се случва на 26 април 1986 г.
В кой град се намира тя?
Китай откри първата в света болница с 14 лекари с изкуствен интелект. Болницата се задвижва от AI и е наречена „Agent Hospital“. Разположена е в Пекин и разработена от изследователи от университета Цинхуа. Сградата разполага както с лекари, така и с четири виртуални медицински сестри.
Там могат да се лекуват 10 000 пациенти в рамките на няколко дни, постижение, което би отнело на човешките лекари до две години. Интегрирането на AI в медицинските грижи е настроено да подобри достъпността, скоростта и отзивчивостта към нуждите на пациентите. Тъй като търсенето на медицински услуги нараства и доставчиците на здравни услуги са изправени пред натиск, тази иновация облекчава тежестта върху персонала.
"Концепцията за болница с изкуствен интелект, където виртуални пациенти се лекуват от лекари с изкуствен интелект, има огромно значение както за медицинските специалисти, така и за широката общественост. Този проект е предназначен да обучава лекарски агенти в среда без риск, така че те да могат непрекъснато да се развиват и да подобряват способността си да лекуват болести", това подчертава д-р Лиу Янг, ръководител на проекта за Agent Hospital, цитира Тech Global Network.
Виртуалната болница включва стаи за консултации и прегледи. Той предлага на студентите по медицина и изследователите уникална възможност да експериментират със стратегии за диагностика и лечение в реалистична среда без последствия. В допълнение към обучението и диагностиката, Agent Hospital може да симулира реални медицински сценарии, като разпространение на инфекциозни болести и да оптимизира оперативните работни процеси за бъдеща здравна инфраструктура.
Друг напредък в здравеопазването за Китай е наскоро представения пакет от независимо разработени интелигентни медицински спасителни роботи в Пекин. Те включват „робот за оказване на първа помощ“ и „робот за прехвърляне на първа помощ“, проектирани с четириноги, четириколесни и пълзящи „ходещи режими“ за навигация по различни терени.
Роботите могат да ходят, да тичат, да се изкачват по стълби и да работят при екстремни температури, вариращи от -20 до 55 градуса по Целзий. Целта е да са приложими при подпомагане на природни бедствия, сложни операции в околната среда, спасяване при инциденти и транспортиране в болници.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Инцидентът, белязал хиляди, се случва на 26 април 1986 г.
Мечта за лукс на турците, която остана в руини
Ето как да се запишеш