
Заплатите в Microsoft: Колко плаща технологичният гигант на служителите си?
Компанията вече предлага бонуси за задържане на ключови кадри
Пекин оказа военен и икономически натиск върху Тайван заради визитата на Нанси Пелоси в Тайпе
Тайван зависи в по-голяма степен от Китай отколкото от САЩ в областта на търговията. Това пише Си Ен Би Си, позовавайки се на официални данни на властите в Тайпе.
По-рано през седмицата Пекин оказа военен и икономически натиск върху Тайван заради визитата на председателя на Конгреса на представителите на САЩ Нанси Пелоси. Тя е най-високопоставеният американски политик, посетил самоуправляващия се остров за последните 25 години.
Посещението бе осъществено въпреки предупрежденията на Китай, който смята Тайван за част от своята териториална цялост и е срещу външнополитическите отношения, които поддържа острова. Вашингтон от своя страна признава официалната китайска власт за единственото законно правителство в страната, но поддържа и неформални отношения с Тайпе.
Въпреки това, Пекин е най-големият икономически и търговски партньор на Тайван. Само за изминалата година 42% от износа е насочен към континентален Китай и Хонконг общата стойност на изнесените стоки към тези пазари възлиза на 188,91 милиарда долара, докато този към Щатите - на 15%.
Най-голям източник на внос към Тайван отново са континентален Китай и Хонконг с дял от 22 на сто, а американските вносни стоки са с дял от едва 10 на сто.
През последните години Тайван купува и продава все повече продукти от и за континентален Китай, като вносът от Китай е нараснал с приблизително 87%.
Много базирани в Тайван компании, като доставчика на чипове Foxconn, управляват фабрики в континентален Китай. През 2021 г. тайванските предприятия са получили поръчки за САЩ на стойност 200,1 милиарда долара.
Компанията вече предлага бонуси за задържане на ключови кадри
Автомобилните производители ще могат да кандидатстват за участие в програмата още от сряда
Папата възражда традицията за лятна ваканция извън града