Нaй-успешните турнетa и нaй-скъпите билети зa 2024 г.
Кои са артистите с най-скъпите билети за 2024 г.?
Сравняваме разходите между най-скъпите и най-евните градове в най-развитата европейска икономика
Разходите за живот в Германия варират значително в зависимост от региона. В най-скъпия град Мюнхен е с 38% по-скъпо, отколкото в най-евтиния район Фогтланд в югозападна Саксония - това е резултатът от скорошно проучване на Германския икономически институт (IW) и Федералния институт за изследване на строителството, градоустройството и териториалното развитие (BBSR).
Мюнхен срещу Фогтланд
Включвайки разходите за жилище, баварската столица е с една четвърт (25,1%) по-скъпа от средната цена за Германия, следвана от област Мюнхен (16,7%), Франкфурт (15,9%) и Щутгарт (14,8%).
Разходите са семейство средно в страната са 4056 евро, а за Мюнхен – 5400 евро. Според изследването, основният фактор за това са високите цени на жилищата и наемите. В Мюнхен средната цена на квадратен метър за наем на жилище е около 18 евро, а цените на недвижимите имоти могат да достигнат до 10 000 евро на квадратен метър в централните райони. Това прави града един от най-скъпите пазари на недвижими имоти не само в Германия, но и в цяла Европа.
За разлика от Бавария, най-евтините места за живеене са окръг Фогтланд в Саксония и град Грейц в Тюрингия, които са с 9,5% под средното за страната. Средната цена на квадратен метър за наем на жилище в Грейц е около 5 евро, а цените на недвижимите имоти са значително по-ниски, като достигат около 1 500 евро на квадратен метър.
Заплати
Спрямо разходи за живот се калкулират и заплати в съответния регион. Средната заплата на служителите на пълно работно време в Германия през април 2023 г. е 4 323 евро бруто.
В Мюнхен е около 4 600 евро месечно, което е значително по-високо от националната средна стойност. Това е отразено и във високия брутен вътрешен продукт на глава от населението, който е един от най-високите за Германия. Средната брутна заплата във Фогтланд е около 2 500 евро на месец. Тя е много по-ниска от националното ниво, но съответства на разходи за живот в региона.
Основни разходи
Разходите, които не са свързани с жилищата – като например храните, дрехите и цените в супермаркети – не показват съществени разлики в цяла Германия. Според данни на Федералната статистическа служба, германците плащат средно около 11% от заплатата си (413 евро) за храни и напитки месечно и около 2,5% (103 евро) за облекло. Спрямо проучването в Баварската столица разходите за основни продукти са с около 6% по-високи.
Кои са артистите с най-скъпите билети за 2024 г.?
Тя получи признанието за поредица от видео репортажи и материали за дървообработващия и мебелен сектор
Приложението може да се ползва безплатно от всички българи