
Зеленски обяви колко са доходите на семейството му за годината
На какво се дължи увеличението на доходите спрямо 2023 г.
История на международната технологична компания от създаването до днес
Някои истории на компании от Силициевата долина започват от гараж, други от малки апартаменти в предградията, историята на VMware започва в залите на Станфордския университет... Общото между тези компании е че всички са задвижени от устрема и идеите на няколко свръхталантливи и почти гениални основатели, които горят в мечтата за технологична модернизация.
Официално VMware е основана на 10 февруари 1998 г. от Даян Грийн, Мендел Розенблум, Скот Дивайн, Елън Уонг и Едуар Бунион, които решават, че компютрите трябва да бъдат по-ефективни. Тогава все още е обичайно да инсталираш една операционна система на един компютър. Те си поставят за цел да решат основен технологичен проблем по това време, а именно да как на един персонален компютър да има множество виртуални компютри и всеки един от тях да има отделна операционна система.
„Ако преди един компютър е можел да се използва по един начин с една операционна система сега вече на един компютър може да има от 5 до 10 индивидуални компютъра със собствена операционна система, които оперират с различни цели“, ни разказва Диана Стефанова, вицепрезидент „Регионални стратегии за развитие“ на компанията.
В началото в компанията работят около 20 човека, а днес в офиси по целия свят, компанията се е разраснала до 40 хиляди човека за 25 години, а Диана Стефанова поема една от основните позиции не само за българския екип, но и за целия регион.
„Сутрин денят ми започва с разговор с Китай, през деня работя с европейските ни офиси и този в България, а вечер работя с колегите в САЩ и Коста Рика“, ни разказва тя и допълва, че екипът е онова, което прави компанията успешна.
Този екип, разбира се, преминава през целия процес на развитието на продуктите на компанията от идеята за виртуализация и създаването на т.нар. workstation, до виртуализацията на сървърите на центровете за данни.
„Освен, че технологиите са ни много иновативни, всичко, което правим е много устойчиво с идеята за опазване на околната среда. Когато ние използваме по-малко хардуерни ресурси, съответно това от една страна спестява финанси, от друга страна разходите за охлаждане на тези ресурси никак не са малки и от една страна се спестяват ресурси, а от друга опазваме околната среда“, казва тя.
В момента основният фокус на компанията е върху разработката multicloud. След визуализирането на центровете за данни, което е частния облак, компанията решава, че е време да създаде начин да се управляват множество облаци в мултиоблачна платформа.
„Повечето ни клиенти в световен мащаб използват минимум два облака. Единият може да е частният облак, а другият да е публичен. Вече има изисквания и за суверенни облаци, които имат изисквания информацията да е в държавата, в която компаниите оперират“, казва още Стефанова.
Един от най-впечатляващите продукти, на компанията се нарича SRM и неговото предназначение е да помага за да се възстановят данни, загубени по време на бедствия като земетресения, пандемия и войни. Този продукт се прави точно от българският екип и има клиенти по цял свят.
Как Диана се озовава в България и как компанията се превръща в това, което е сега, можете да видите във ВИДЕОТО!
Надникнете в офиса на компанията ТУК:
На какво се дължи увеличението на доходите спрямо 2023 г.
Кои модели на Ferrari няма да бъдат засегнати от промяната?
Компанията създава смес, която подпомага растежа на растения