
6 луксозни часовника, които не са Rolex
Ако искате луксозен часовник на достъпна цена, ето някои предложения
Агенцията по вписванията отказва промяна на собствеността
Бившият финансов министър Милен Велчев, брат му Георги Велчев и финансистът Красимир Катев, който бе заместник на Милен Велчев в правителството на НДСВ, са заявили намерение да купят бизнеса на руската банка ВТБ в България, става ясно от публикация във 24chasa.bg.
Документи в Търговския регистър обаче показват, че на 23 май Агенцията по вписванията отказва промяна на собствеността. Като причина се посочва, че ВТБ е включена в санкциите, които Европа, САЩ и Великобритания наложиха на бизнеса в Русия след избухването на войната в Украйна.
Милен Велчев, неговият брат и Красимир Катев са част от висшия мениджмънт на компанията.
Искането за придобиване на 100% от "ВТБ капитал" АД - дъщерното дружество на руската банка, чрез което тя оперира у нас, е внесено в Агенцията по вписванията от „Делта кепитал инвестмънтс“, в която Велчеви и Катев са съдружници. Поискано е още да бъдат освободени досегашните членове на борда Николас Джонатан Марк Хът, Роджър Мънджър и Джонатан Саймън Клус, а като нов управител е посочен Милен Велчев.
В България „ВТБ капитал“ бе сред акционерите в Българската телекомуникационна компания. Руснаците обаче обявиха, че са продали дела си, когато телекомът бе купен от „Юнайтед Груп“ през 2019 г. Преди това „ВТБ капитал“ имаше инвестиции в „Булгартабак“ и притежаваше дял в затворената КТБ.
ВТБ е изключена и от системата за разплащания SWIFT. От банката обявиха, че ще се изтеглят от Европа, където ВТБ притежава VTB Bank Europe с активи от близо 8 млрд. евро. Подразделението беше обявено за продажба след налагането на санкциите срещу Москва.
Към този момент братя Велчеви и Красимир Катев не са направили коментар по темата.
Ако искате луксозен часовник на достъпна цена, ето някои предложения
Как вулканите могат да станат източник на устойчиво строителство
Вече са създадени такива сайтове, насочени към потребители на криптовалути