Самоуправляващите се автомобили са по-безопасни от управляваните от хора, освен в тези случаи (ВИДЕО)
Ето какво сочат нови проучвания
Все още не е ясно на кои банки малката и доскоро съвсем неизвестна „Инерком” разчита
Собственикът на „Инерком” Гинка Върбакова, одобрена за купувач на активите на ЧЕЗ в България, прекара 4 дни в Прага, за да преговаря за влизането на българската държава в сделката.
Това, което знаем със сигурност след тези 4 дни в Прага, е, че ЧЕЗ иска да си получи парите и да изтегли инвестициите си от България, но също така не иска да рискува с делото, което води срещу България с претенции до 500 млн. евро. Затова и в договора има защитни клаузи – така че ЧЕЗ да разчита на съдействие от следващия собственик на активите в България в хода на делото срещу държавата.
И след тази седмица обаче въпросите без отговор не намаляха. Все още не е ясно на кои банки малката и доскоро съвсем неизвестна „Инерком” разчита.
Неизвестността създава проблеми както в България, така и в Прага – ЧЕЗ не може да си позволи петно по репутацията, като се свърже с офшорни капитали. Институциите в Чехия, макар че 70% от ЧЕЗ е държавна собственост, запазиха дистанция и не отговаряха на въпроси.
Според анализатори българският скандал може да се ползва за смяна на политическия контрол върху компанията със смяна на ръководството.
А засега вратата за евентуално участие на българската страна не е затворена.
Докато юристите правят анализи и търсят варианти, процедурата по продажбата на активите на ЧЕЗ в България на „Инерком” продължава с пълна сила.
Така след няколко седмици може да се окаже, че тя ще стигне до финал, ако Гинка Върбакова успее да плати все още непотвърдените 320 милиона евро, и да поеме бизнес с оборот от 2 милиарда лева.
Ето какво сочат нови проучвания
Svetatnazdraveto.bg ще предлага полезни съвети за превенция и грижа за здравето за всички възрастови групи
Колко струва резиденцията?