
Почти всеки германец не би работил повече от осем часа на ден никога
95% биха искали да свършват работа до 18:00 ч.
Това се наблюдава, въпреки намалената цена от ДКЕВР през март
Слаб интерес към по-евтините тарифи на тока. Когато в началото на март енергийният регулатор намали цената на електроенергията, най-значително поевтиня нощната тарифа. Оказва се обаче, че това не е променило поведението на домакинствата и ползването на нощна енергия не се е увеличило, а тъкмо обратното.
Въпреки че токът в часовете между 22 и 6 значително поевтиня през март, по данни на електроразпределителните дружества, ползването му е спаднало в сравнение с март миналата година. Без предварително да показваме поръчаните от bTV данни, потърсихме Асоциация "Активни потребители" с въпрос как те са очаквали домакинствата да реагират на намалената цена на нощния ток.
„Правилното поведение, рационалното поведение на потребителите би трябвало да е свързано с цената и човек да ползва повече нощната тарифа. Всъщност очаквах застой или малко повишение, а имаме намаление на нощната тарифа. Не бих казал изненада, но не съм зарадван. Смятам, че наред с правото на хората да протестират, все пак и в нас хората има резерви и трябва по-добре да управляваме този тип разходи”, коментира Богомил Николов.
Според един от лидерите на протестите срещу монополите и високите сметки за ток , по-ниското потребление отчасти може да се обясни с по-топлия март. Николов има обаче и друго обяснение - раздробяването на цената на електроенергията довело до объркване.
Друга причина - според част от жалбите на потребителите - че не винаги са сигурни дали часовникът на електромера им отчита вярно.
95% биха искали да свършват работа до 18:00 ч.
Художникът обаче бил разочарован, че посетителят е пропуснал „да вкуси“ и залепващата лента
Audi и BMW са в списъка