Нов връх на цената на газа в Европа
Газохранилищата в ЕС към 19-и ноември са запълнени на 89,87%
Всяка втора обява се оказва нереална
Всяка втора обява за недвижим имот е фалшива. Масово сайтове предлагат несъществуващи жилища на рекордно ниски цени. Как да разпознаем мнимите брокери - отговорите от Теодора Трифонова.
От близо месец Гергина търси тристаен апартамент, но безуспешно. Първоначално опитва сама да намери мечтаното жилище, но вместо това попада на десетки фалшиви обяви за имоти.
Как работи схемата? Псевдоброкери крадат снимки на луксозни имоти в продажба. После ги пускат от свое име, но с по-ниски цени от обявената в реалната агенция.
„Продават дадено жилище, чисто е, прави се предварителен договор, дават се десет процента и след това се оказва, че има ипотека, забрана, няколко банки”, обясни брокерът Марио Липнишки.
Други сайтове за обяви подканват потребителите да изпратят есемес на стойност два лева, за да получат цялата информация за обявата.
За да се прекратят порочните практики, от браншовата организация предлагат да се приеме закон и се създаде единен регистър на брокерите в страната. Целта е когато някой човек търси имот, да провери фирмата в регистъра.
Експертите съветват при избор на имот да не избирате обяви без недостатъци, като перфектно местоположение и атрактивна цена.
Газохранилищата в ЕС към 19-и ноември са запълнени на 89,87%
Ето какво сочат нови проучвания
Svetatnazdraveto.bg ще предлага полезни съвети за превенция и грижа за здравето за всички възрастови групи