
Лагард: Митата на Тръмп ще имат негативен ефект за целия свят
Никога не съм казвала думата несигурност толкова, колкото през последните няколко седмици, казва тя
Българката попадна в престижна класация
Българката Кристалина Георгиева, която е председател на Международния валутен фонд (МВФ) от октомври 2019 г. е обявена за една от "100-те най-влиятелни жени за 2022 г. в света" в класация на списание Forbes.
Георгиева заема 12-то място, като пред нея на първо място в класацията се нарежда председателят на европейската комисия Урсула Фон дер Лайен, а на второ е председателят на Европейската централна банка Кристин Лагард.
Третата позиция остава за вицепрезидента на САЩ Камала Харис, а четвъртото място отива при бизнеса в лицето на Мери Бара, изпълнителен директор на General Motors.
Другите дами в класацията са имена като Опра Уинфри, Нанси Пелоси и Мелинда Гейтс.
Кристалина Георгиева коментира мястото си в класацията във facebook, като написа:
"За мен е чест да бъда включена отново в тазгодишния списък на Forbes на 100-те най-влиятелни жени. Чувствам се вдъхновена да бъда сред толкова много прекрасни и силни жени."
Кристалина Георгиева е български икономист и бивш главен изпълнителен директор на Световната банка. Преди да заеме тази позиция тя беше временно изпълняващ длъжността президент на групата на Световната банка и отговаряше за усилията на организацията да сложи край на крайната бедност по света до 2030 г.
През декември 2019 г. Георгиева оглави нова тригодишна кредитна програма с Украйна на стойност 5,5 милиарда долара.
Сред основните й фокуси са климатичната криза и връзката й с финансовата стабилност, както и нарастващите нива на бедност в Африка.
Под нейно ръководство МВФ се превърна в източник на финансова подкрепа за страните членки от началото на пандемията, като увеличи заемите с 50% до 270 млрд. долара.
Никога не съм казвала думата несигурност толкова, колкото през последните няколко седмици, казва тя
Общо 32 летци по двата договора ще бъдат обучени в Съединените щати
Ето как са се променили цените през годините