
Над 37% от населението на Лондон са мигранти – румънският вече е вторият най-разпространен език
Най-честите причини за имиграция в Обединеното кралство са семейството или предложение за работа
Paypercut вече обработва трансакции за търговци в България, Румъния и Гърция
Paypercut, български финансово-технологичен (финтех) стартъп, привлече 2 милиона евро начален капитал. Инвестиционният рунд беше воден от Concentric, с участието на Passion Capital, RTP Global, Tuesday Capital, Robin Capital, Angel Invest Ventures и други бизнес ангели.
Paypercut е създател на платформа, която обединява различни доставчици на услугата „Купи сега, плати по-късно“ (BNPL) за Централна и Източна Европа. Този модел позволява на клиентите да купуват стоки на разсрочено плащане, като търговецът получава сумата веднага от финтех компанията или друга финансова институция.
Платформата на Paypercut е насочена към малки и средни търговци и предлага лесна, еднократна интеграция с множество BNPL доставчици. Тя осигурява напълно дигитална регистрация, изплащания в местна валута и автоматично насочване на транзакциите при финализиране на поръчката.
След интеграцията търговците позволяват на клиентите да избират предпочитания от тях BNPL доставчик или алгоритъм автоматично насочва плащането към най-бързия и при равни условия – към най-евтиния доставчик.
Средствата се изплащат директно по банковата сметка на търговеца, в различни валути от Централна и Източна Европа.
Paypercut вече обработва транзакции за търговци в България, Румъния и Гърция и планира да разшири дейността си към Чехия, Полша и Турция — пазари с по-бърз растеж от Западна Европа.
Компанията е базирана в София, а нейните основатели са бивши служители на SumUp — Стоил Василев, Емил Савов и Гарет Уолш.
Набраният капитал ще бъде използван за разширяване на мрежата от BNPL партньори в региона, за локализация на процесите по регистрация на допълнителни езици и за изграждане на партньорска мрежа с дялово участие в приходите.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Най-честите причини за имиграция в Обединеното кралство са семейството или предложение за работа
Това представлява 102% увеличение на броя на милионерите от 2014 г. насам
Какво да правите за да „не усетите“ полетите над 13 часа?