Южнокорейската драма
Корейската валута падна до 1443,40 вона за долар, най-ниското ниво от октомври 2022 г., непосредствено след обявяването на военно положение. Последно беше надолу с 1% до 1418,35, след като Юн отмени военното положение.
Вонът потъна до най-ниското си ниво от май 2023 г. спрямо йената и за последно беше надолу с 0,9% до 1052.
Китайският юан, друга валута, която трябва да се следи с предстоящата администрация на новоизбрания президент Доналд Тръмп в САЩ, удари 13-месечно дъно заради тарифните рискове и слабостта на китайската икономика.
Юанът вече беше продаден в очакване на нови тарифи от Тръмп и подобряване на данните за производство в САЩ , а спадът на доходността на китайските облигации до рекодно ниски нива дръпна валутата към 7,3 за долар за първи път от миналия ноември. Китай фиксира най-слабата търговска лента на юана от повече от година и търговците се втурнаха да продават валутата на 7,2996 за долар. Китайската единица последно се търгуваше при 7,2850 за долар, леко понижение от 0,2%. Той се търгуваше на 7.24 в петък.
Индексът на щатския долар беше малко променен до лек спад през деня до 106.33. Той намали загубите, след като данните показаха, че свободните работни места, мярка за търсенето на работна ръка, са се увеличили с 372 000 до 7,744 милиона до последния ден на октомври, според проучването за свободни работни места и текучеството на работната сила на Бюрото по трудова статистика или доклад JOLTS.
Според изчисленията на LSEG фючърсите на фондовете на САЩ са с 70% шанс за намаление с 25 базисни пункта този месец и 30% шансове за пауза.
Трима служители на Фед говориха в сряда и казаха, че всички виждат инфлацията да напредва към тяхната цел от 2%.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN