
Кристалина Георгиева: Колкото по-дълго остане несигурността, толкова по-скъпо ще ни струва
Протекционизмът подкопава производителността в дългосрочен план, казва тя
Посочват се конкретно последните санкции, насочени към производството и износа на петрол
Президентът Тръмп е готов да увеличи санкциите на САЩ срещу Русия, за да сложи край на войната в Украйна, заяви пред The Post тази седмица генералът в оставка Кийт Келог, негов специален пратеник по конфликта, но знае, че и Киев, и Москва ще трябва да направят отстъпки, за да се сложи край на убийствата с „промишлени размери“ в най-голямата европейска държава.
Прилагането на санкции срещу Русия е „само около 3“ по скалата от 1 до 10 за това колко болезнен може да бъде икономическият натиск, каза Келог. Самите санкции на САЩ - като например тези, насочени към доходоносния енергиен сектор на Русия - са номинално два пъти по-високи, но все още има възможност за увеличаването им.
„Бихте могли наистина да увеличите санкциите - особено последните санкции насочени към производството и износа на петрол“, каза той. "Това отвори широко вратите, за да се направи нещо.
„И ако има някой, който разбира от лостове, това е президентът Доналд Тръмп и това се вижда от това, което той направи наскоро при решаването на други проблеми в чужбина.“
Миналия четвъртък Тръмп събра „целия си потвърден екип“ от съветници и членове на кабинета, занимаващи се с националната сигурност - от вицепрезидента Джей Ди Ванс до министъра на финансите Скот Бесент - в Овалния кабинет, където според Келог са обсъдили как да използват всички елементи на националната власт, за да сложат край на войната.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Протекционизмът подкопава производителността в дългосрочен план, казва тя
Решението идва на фона на икономически сътресения
Кои са те и как да ги избягвате