1 USD
1.72381 BGN
Петрол
64.71 $/барел
Bitcoin
$83,407.3

По-малките душове стават по-търсени - брандовете са на ход

Свят

В условията на екстремна суша Щатите предприемат мерки в потреблението на вода

Жителите на Калифорния едва ли са по-мръсни от останалите американци, но пък хората в най-гъсто населения щат в страната използват по-малко вода в сравнение с много от своите съграждани, за да се къпят, да мият ръцете си и да чистят тоалетните си, пише Блумбърг.

Душовете в Калифорния използват максимум 1.8 галона вода всяка минута, в Тексас изразходваното количество вода е най-много, според данни на Агенцията за опазване на околната среда.

Сега, в условията на екстремна суша в по-голямата част на САЩ, отделните щати правят оценка на стандартите си. Миналата година, например, Масачузетс прие закон, който намалява обема на душа до 2 галона вода в минута. Други щати, включително Юта, също са предприели подобни стъпки.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Снимка: istockphoto.com

Калифорния обаче е щатът с най-строга политика по отношение на това, което е позволено с инсталации на закрито. Преходът към бъдеще, което поставя ограничения в използването на водните ресурси, се отбелязва и от известните брандове за бани, които инвестират усилия и средства, за да създадат високоефективни душове. Те сами финансират разработките, но и проучванията.

Ако сте компания и сте направили подобна инвестиция, не бихте ли искали повече хора да се възползват от нея, питат анализатори. Целта е опазването на водата да се случва без хората да го усещат толкова чувствително.

„Хората си мислят: това е душ, а не наука за Космоса“, казва Щефен Ерат, който отговаря за иновациите и устойчивостта в Hansgrohe, със седалище в Германия.

Това, което прави компанията, е да модифицира размера на дюзата и броя на отворите на душа, за да се увеличи разпределението на налягането и струята вода да се усеща нормално.

„Усещането е като да те пръскат със спрей“, обяснява Ерат, който е категоричен, че удоволствието от взимане на душ не се губи. Крайният ефект е един и същ, а ползата е, че не разхищаваме вода.

Снимка: istockphoto.com

Усилията за промяна на потреблението на вода от страна на американците започват още през 70-те години на миналия век, когато Калифорния създава енергийна комисия, която има право да задава стандарти за строителство и оборудване. Кранове, душове и тоалетни попадат в обсега на тази комисия. Въвеждат се ограничения и чрез Закона за енергийната политика, което отнема на федералното правителство близо 20 години, за да се случи.

Снимка: istockphoto.com

В по-старите домове все още могат да бъдат намерени инсталации от времето преди законът да влезе в сила през 1994 г., които изразходват по 5 или 6 галона вода на измиване, могат да бъдат намерени и душове, от които водата излиза на струя, достигайки до 5 галона вода в минута.

Колкото и добри да са новите душове, американците трябва да сменят старите тела, които издържат и десетилетия. Технологията се усъвършенства и усилията са повсеместни. Има иновации, с които потребителите свикват по-бързо, но по-важното в случая е, че първата стъпка е направена - да осъзнаем, че от нас зависи да опазим водата като ресурс. Когато хората осъзнаят колко разхищават, те са склонни да започнат да пестят. Това винаги влияе върху поведението и ни помага в изграждането на по-добрите навици.

Съдържанието е информативно и не представлява консултация, препоръка или съвет за вземане на инвестиционно решение.

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст

Виж всички предложения от брошурата тук