Bitcoin
$64,726.2

Марк Зукърбърг с медали по жиу-джицу след ожесточена борба

Шефът на Meta бе отличен макар че прекара по-голяма част от мача по гръб

Шефът на Meta Марк Зукърбърг влезе в разгорещен спор със съдия на първия си по рода си турнир по бразилско жиу-джицу - след което изненада феновете на бойните изкуства, като спечели златeн и сребърен медал.

Видеозаписи от мача през уикенда в Редууд Сити, Калифорния, показват как 38-годишният Facebook милиардер се опитва да прикове съперника си към земята, но в крайна сметка самият той е прикован към тепиха, пише New York Post.

Около две минути след двубоя реферът отсъжда мача, вярвайки, че Зукърбърг, който е прекарал по-голямата част от мача по гръб, е бил победен.

Очевидно разочарован Зукърбърг, който стана от тепиха с отворена роба и открити гърди, заяви пред рефера, че обявяването на резултата не е коректно. Мачът в крайна сметка беше обявен като равенство 0-0, което изглежда зарадва Зукърбърг и във видеото се вижда как той прегръща опонента си.

Зукърбърг взе златен и сребърен медал, които рекламира чрез публикация в Instagram, която сподели в неделя със своите 11,3 милиона последователи.

Слайдшоуто от изображения, публикувани от Зукърбърг, го показва как се състезава в Gi - където бойците носят традиционно облекло от тежка тъкан и колан, който показва тяхното класиране.

„Състезавах се в първия си турнир по жиу-джицу и спечелих няколко медала за отбора на Guerrilla Jiu Jitsu“, написа Зукърбърг.

Той също благодари на своите треньори Дейв Камарило, Кхай „Сянката“ Ву и Джеймс Тери.

„Вдъхновяващо е да видиш някой толкова известен да предизвиква себе си на нова арена“, написа Камарило в публикацията си. „Това показва колко невероятно е изкуството на жиу-джицу. Променя ви, засилва силата на волята – това е магия. Освен това привлича някои много мотивирани хора“, добави той.