
Лагард: Митата на Тръмп ще имат негативен ефект за целия свят
Никога не съм казвала думата несигурност толкова, колкото през последните няколко седмици, казва тя
Популярният сериал се завръща на екран с втори сезон
В китайския вариант на "Squid Game" измамниците се възползват от финансово затруднените хора в условията на икономическа криза с обещания за парични награди, преструктуриране на дългове и други схеми, които невинаги отговарят на обещаното, съобщава Reuters.
За разлика от мрачния южнокорейски телевизионен сериал, който се завръща на малкия екран за втори сезон съвсем скоро, китайските играчи, които приемат предизвикателства за „самодисциплина“, не рискуват живота си, ако загубят.
Предизвикателствата за изолация, които често се рекламират в Douyin, както е известен TikTok в Китай, са станали все по-популярни тази година, тъй като втората по големина икономика в света се забавя. През трите месеца до септември тя нарасна с най-слабия си темп от повече от година, което накара политиците да обещаят нови мерки за повишаване на доходите на домакинствата, наред с други стъпки.
Дългите списъци с правила в предизвикателствата включват почивки за тоалетна, които не надвишават 15 минути, и забрана да се докосва будилникът повече от два пъти на ден.
Много играчи плачат, когато не оцелеят през първия ден заради нарушения, заснети от камерите за наблюдение, които те оспорват. През октомври съд в източната провинция Шандун нареди на организатор да върне 5400 юана (740 долара) от регистрационните такси на играч с фамилия Сун, като постанови, че договорът е несправедлив и „нарушава обществения ред и добрите нрави“.
Сун се опитва да спечели 250 000 юана, като оцелее в 30-дневно предизвикателство на изолация, в което правилата забраняват пушенето, използването на електронни устройства, употребата на алкохол и контактите с хора извън стаята.
На третия ден от предизвикателството организаторите съобщават, че Сун е покрил лицето си с възглавница, с което е нарушил забраната играчите да закриват лицата си.
Националната агенция за финансово регулиране (NFRA) предупреди гражданите да не се поддават на „посредници за дългове“, които твърдят, че помагат на хората да преструктурират заемите си или да подобрят кредитния си профил.
Предлагайки услугите си по телефона, чрез текстови съобщения, листовки и реклами в социалните медии, такива посредници твърдят, че могат да помогнат за осигуряването на нови заеми или да предоставят временни средства, но регулаторът предупреди, че услугите са свързани с високи такси.
Посредниците събират до 12 % от стойността на кредита като „такси за услуги“, твърди подкрепяният от държавата вестник National Business Daily.
Друга схема включва начисляване на големи такси, които привидно помагат на длъжниците да поправят кредитното си досие, според NFRA, който предупреждава, че личната информация на кредитополучателите също може да бъде изтеглена или продадена.
По данни на централната банка през ноември заемите за домакинствата в Китай възлизат на 82,47 трилиона юана (11,3 трилиона долара).
Никога не съм казвала думата несигурност толкова, колкото през последните няколко седмици, казва тя
Общо 32 летци по двата договора ще бъдат обучени в Съединените щати
Ето как са се променили цените през годините