Ще ги стигнем ли? Сравняваме средните пенсии в България и Германия
Ето какви пенсии взимат германците
За 19-и пореден път инициативата фокусира публично признание върху най-успешните дарителски практики, въвежда и три нови категории. bTV Media Group е партньор на конкурса
Българският дарителски форум (БДФ) обяви старта на конкурса „Корпоративен дарител“ 2024. Инициативата се провежда за 19-а поредна година и отличава компаниите, които инвестират в значими каузи, популяризира добрите практики в корпоративното дарителство и налага високи стандарти за социална отговорност в България.
Конкурсът е отворен до 9 октомври 2024 г. и в него могат да кандидатстват български и международни компании, които оперират в страната. В една от категориите, в която се стимулират партньорски инициативи, номинации могат да правят и граждански организации, които са реализирали общественозначими инициативи заедно с компания дарител. В конкурса се кандидатства онлайн чрез попълване на формуляр, който можете да видите на сайта на БДФ.
Тази година БДФ въвежда 3 нови категории – „Първи стъпки в корпоративното дарителство“, „Дарителска подкрепа за трудни каузи“ и „Разнообразие в подходите за дарителска подкрепа“. Така наградите стават общо девет. Ето кои са те:
Качествени категории:
Най-добра дарителска програма: отличава усилията на компании, които целенасочено, осъзнато и системно са инвестирали в подкрепа на общественозначими каузи.
Най-добра доброволческа програма: отличава компаниите, които създават разнообразни възможности за своите служители да допринасят за каузи чрез доброволен труд.
Най-сполучливо партньорство: отличава партньорствата между компании и неправителствени организации, допринесли за решаването на реален проблем.
Първи стъпки в корпоративното дарителство: отличава и поощрява компаниите, които сега прохождат във филантропията. Те могат да кандидатстват с първите си дарителски инициативи, реализирани основно през 2023 г.
Дарителска подкрепа за трудни каузи: отличава компании, които инвестират ресурси и подкрепят непопулярни каузи или такива, които се приемат нееднозначно в българското общество. Тези каузи са свързани основно с отстояване на правата на човека и демократичните ценности.
Разнообразие в подходите за дарителска подкрепа: отличава компании, които целенасочено и системно инвестират в подкрепа на общественозначими каузи посредством многообразни подходи. В кандидатурите си компаниите представят съвкупността от различни програми и инициативи, които пряко или непряко са насочени в подкрепа на една или повече каузи.
Количествени категории:
Най-щедър дарител: Кандидатите в тази категория ще бъдат отличени в три подкатегории в зависимост от годишния им оборот за предходната 2023 г.:
Най-голям обем нефинансови дарения (стоки, материали, услуги): връчва се на компанията, направила материални и други нефинансови дарения с най-голяма стойност.
Най-голям принос чрез доброволен труд на служителите: връчва се на компанията, чиито служители са положили най-много часове доброволен труд през 2023 г.
Данните в количествените категории се верифицират от „Делойт България“, а тези в качествените се оценяват от жури в състав: Габриела Маринова (Български форум на бизнес лидерите), Георги Симеонов (Делойт България), Геновева Петрова (Алфа Рисърч), Даниел Киряков (Американска търговска камара), Дарина Георгиева (Глобален договор на ООН), Десислава Тальокова (Фондация “Америка за България”), Максим Майер (списание BGlobal), Светла Костадинова (Институт за пазарна икономика). Победителят в категорията за партньорство се избира с гласуване от членовете на БДФ след предварителна селекция от журито.
Тази година наградите „Корпоративен дарител“ имат нова идентичност с основно послание „Изключителни дарители. Изключително признание“. Конкурсът е част от усилията на БДФ да постави във фокуса на ественото внимание примерите за дарителска подкрепа с изключителен принос в полза на обществото.
Церемонията по връчване на наградите „Корпоративен дарител“ ще се проведе на 26 ноември 2024 г. във Vivacom Art Hall.
Ето какви пенсии взимат германците
Идеята се заражда през далечната 1885 г.
Американската мечта обикновено включва постигане на просперитет и притежание на няколко важни неща