
Шест дни без транспорт: Как бизнесът помогна на гражданите?
Компания обяви, че ще превози безплатно 100 деца до техните изпити
Социалният министър подкрепи обаче подоходното семейно облагане
Пари за повишаване на детските надбавки няма, стана ясно от изказване на социалния министър по време на национална конференция на тема „Здравословни работни места”. На този етап в бюджета няма възможност за увеличаването на тези плащания, посочи Тотю Младенов.
„Икономиката е на такова ниво... такъв БВП имаме,” обясни министър Младенов. „Не можем да осигурим повече средства,” заяви той и подчерта, че повече от половината от бюджета на Министерството на труда и социалната политика отива за изплащането на детски надбавки.
„Годишно даваме общо над 500 милиона лева за детски надбавки. По 35 лева месечно изплащаме за над 80% от всички деца,” каза Младенов.
Майките от цялата страна излязоха вчера на протест с искания да се увеличат детските надбавки и обезщетенията за отглеждане на дете до две години да се обвържат с минималната работна заплата. Според Тотю Младенов в момента осигурителната вноска е 4,5 % и тя покрива тези разходи.
Министър Младенов подкрепи въвеждането на подоходно семейно облагане. „Мисля, че е редно и възможно да има подоходно семейно облагане. С Министерството на финансите и НАП работим по тази система,” допълни Младенов.
Социалният министър изрази готовност да се срещне с представители на протестиращите майки.
По-късно през деня управляващите предложиха трайно решение на един от основните проблеми на младите родители - детските градини. Депутатите от ГЕРБ настояват, министерството на финансите да отпусне 30 милиона лева на общините за строеж на нови детски ясли и градини.
„Така е по-справедливо и по този начин, вместо да даваме пасивно пари за обезщетения за гледане на дете, ще решим трайно проблема с недостига на места в детските градини,” каза зам.-председателят на социалната комисия в Народното събрание Светлана Ангелова.
Компания обяви, че ще превози безплатно 100 деца до техните изпити
Тези акции правят най-големите движения преди началото на пазара
Как се променя жилищният пазар в Москва през последните 5 години?