Никола Минков: „Черният петък“ в България вече е по цял месец (ВИДЕО)
Потребители си поръчват еднакви продукти за проба и после ги връщат, което е проблем за бизнеса
Каква е причината?
За последните 10 години икономиката на Пловдив постигна впечатляващия ръст от 113%. Това е най-голямото нарастване на местна икономика у нас сред всичките 16 големи икономически центъра. Главната заслуга за това е ускорената индустриализация през този период. Добавената стойност е концентрирана главно в община Пловдив (74%), като значителен дял имат и Марица (8,1%), Асеновград (3,6%), Родопи (3,5%) и Раковски (3,3%), съобщава "24 часа".
Водещ отрасъл е преработващата промишленост с 39% от добавената стойност, следвана от търговията (20%), здравеопазването (8%) и строителството (6,1%).
Като изключим, че най-големият работодател тук е здравно заведение - УМБАЛ "Свети Георги", с 2,7 хил. служители, останалите големи работодатели са фирми, инвестирали и развили се главно в последните 20 г. Това са "Либхер-Хаусгерете Марица" с над 2 хил. служители, КЦМ и транспортната ПИМК с по 1,5 хил. наети.
Лидер по приходи е "Табако трейд" с 930 млн. лв. Безспорно едно от големите предимства на Пловдив по отношение на привличането на компании е добрата свързаност, както и близостта до столицата. Но не е само това - "Тракия икономическа зона" (ТИЗ) стана притегателен център за много компании и в момента на нейна територия работят над 200 фирми, половината - чужди. Пpeдпpиятия, тъpгoвcки и лoгиcтични бaзи там ca изгpaдили cвeтoвни лидepи кaтo АВВ, "Либхер", "Сокотаб", "Шенкер", "Шнайдер Електрик", "Aгpи Бългapия", "Шел", "Кауфланд", МАN, "Джъмбo" и др.
Потребители си поръчват еднакви продукти за проба и после ги връщат, което е проблем за бизнеса
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
От компанията потвърдиха за проблем в световен мащаб