Отдалечаваме ли се от еврозоната? Дефицитът за октомври скочи на 2%
Разходите по КФП възлизат на 62 097,3 млн. лв.
По наша информация Кубрат Пулев няма да получи хонорар за битката
20 бойци, с техните треньори и цели щабове пристигат на 7 номеври за най-голямата боксова гала в България за годината Winbet Fight Night. Билетите за двубоя на Кубрат Пулев с Махмуд Чар вече са в продажба, но след като проверихме цените е време да отправим поглед към разходите за организацията.
Основно те включват самолетни билети, хотелски разходи, разходи за храна, разходи за тренировъчна база и застраховки за всички боксьори, които ще се качат на ринга преди Кобрата и Чар.
Наша проверка показа, че освен този ангажимент организаторът на събитието Кубрат Пулев трябва да осигури и хонорарите на бойците.
Хонорарът на Махмуд Чар не е съобщен публично, но той е договорен от промоутърите на Пулев. В средите се говори, че е над 1 милион евро.
По наша информация Кубрат Пулев няма да получи хонорар. Той разчита на продажбата на билети и на спонсорските договори, а цялата инвестиция е с цел регулярната световна титлата титла по бокс в тежка категория на WBA.
Лицензионна такса към самата боксова организация – WBA (Световна боксова асоциация) струва 150 000 евро, или 300 000 лева. Такса, без която няма как да бъде проведен нито боксовият мач, нито галата.
Наемът на локацията „Арена София“ на ден струва между 40 000 и 60 000 лева. Залата в случая ще бъда наета за два дни, защото в нея трябва да бъде построен ринг, сцена, видеостени и така нататък – като като дръпнем чератата сумата ще набъбне до 100 000 лева.
Допълнително се заплаща вода, ток, отопление и кетъринг.
Отделно се заплаща всеки стол долу около терена за ВИП билетите – това са още 10 000 лева наем за фирмата, която ги доставя и нарежда в залата. Отделно има и хонорари за стюардите, които помагат за реда и организацията, за да се избегне струпване на хора на входовете и изходите.
Охрана на самото събитие се наема от отделна охранителна фирма, минимум 50 души частна охрана струва над 10 000 лева.
Охрана и организация по опазване на реда със СДВР – също се плаща допълнително, като излиза още над 10 000 лева.
Организация на движението, подредба на залата, на паркоместа, отцепване на булеварда за паркоместа – плаща се отделно и е задължение на Кубрат Пулев като организатор. Още едни 10 000 лева.
Метални ограждения в залата за опазване на реда и на безопасността на хората – още поне 5000 лева.
Наем на музиканти, диджей, музикално оформление. Тук добавяме още близо 150 000 лв., които включват светлини, ефекти, озвучаване, видеостени, сцена.
Последвайте businessnovinite.bg вПоследвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Разходите по КФП възлизат на 62 097,3 млн. лв.
Катедралата трябва да отвори отново официално за посетители на 8 декември
Различава ли се сумата на количката онлайн и във физическия магазин?