Рада Бонева: Носим средно една дреха по 7 пъти и я хвърляме, имаме огромен проблем с консуматорството
Гост: Екоактивистката Рада Бонева
Финансовата криза се задълбочава
Икономиката на Съединените щати понася все по-тежки удари от световната криза. Търговията на Уолстрийт за пореден ден приключи с огромен спад. Дилърите са обхванати от паника, защото към опасенията им от икономическо естество, се добавят и такива от политически характер.
Промишленият индекс Дау Джоунс изгуби над пет процента от стойността си. Още по-тежко са засегнати компаниите, които следи по-широкообхватният индекс Стандард енд Пуърс 500. Той изгуби почти седем процента от стойността си. Това е най-ниското равнище на индекса от октомври 1997 година.
Финансовият консултант Лиз Милър смята, че пазарите са обезпокоени от възможността големите производители на автомобили да обявят фалит. Така още хиляди и хиляди работници ще се присъединят към милионите безработни. Последните данни за безработицита показват, че сега тя регистрира рекордно високи стойности за последните 16 години. А има и други опасения.
"Преди няколко седмици почувствахме известна стабилност. Инвеститорите видяха, че глобалният отговор на финансовата индустрия е разумен и има шансове да успее. Така че страховете бяха само икономически. През последната седмица обаче във Вашингтон бяха извършени доста промени. Прокрадва се усещането, че вече няма доверие в политическите действия в отговор на кризата. Затова сега към икономическата несигурност се добавя и политическата. А това е трудна за преглъщане комбинация", коментира Лиз Милър.
Министърът на финансите на Съединените щати Хенри Полсън окачестви сегашната финансова криза в света като събитие, "което се случва веднъж или два пъти на сто години". Той обаче предупреди, че налагането на прекалено строги регулаторни мерки няма да даде очакваните резултати.
Гост: Екоактивистката Рада Бонева
Изявлението идва ден, след като дългогодишният президент Башар ал Асад беше свален от власт
Коя е най-добрата железопътна компания в Европа?