Икономически анализатори съветват да влагаме парите си в скъпоценните камъни
Нова мода в инвестициите. Икономически анализатори съветват да влагаме парите си в диаманти. Скъпоценните камъни са финансово убежище по време на криза. Те се оскъпяват в годините, така пет години по-късно могат да струват с 20% по-скъпо.
Световният финансов колапс доказа, че парите се обезценяват. За да запазят богатството си, световните финансови акули превръщат спестяванията си в злато и сребро, а отскоро и в диаманти. Така остават в наследство не обезценени хартийки, а скъпоценни камъни.
Казват, че диамантът е най-добрият приятел на момичетата, но инвестицията в него може да ви се отблагодари в бъдеще.
Отвъд Океана бизнесмените влагат парите си в три- до четирикаратови диаманти. У нас сме по-скромни и купуваме скъпоценности около един карат. Цената на такъв камък е 10 000 лв.
Всеки камък трябва да е придружен със сертификат, който доказва произхода и качеството му. Върху страничния ръб на камъка е маркиран серийният му номер, което го прави не само дългосрочна инвестиция, но може да се продаде и във всяка точка на света.
Бижутерите казват, че най-натовареното време през годината за диамантите е около „Св. Валентин” и абитуриентските балове. Той е и най-силното доказателство за любов, което може да ви струва 40 хиляди лв.