Вече можете дори да копаете мина, докато работите от вкъщи с изкуствен интелект (ВИДЕО)
ГОСТ: Петър Торнев. управляващ директор на технологичния център на Accenture
Според експерти обаче не търговският регистър, а улиците са като каталог на състоятелните личности.
След поредното отвличане за откуп, представители на бизнеса у нас предложиха да бъдат засекретени онези данни от Търговския регистър, които издават имотното им състояние. Това според тях щяло да постави престъпниците в информационно затъмнение.
Дали обаче похитителите ползват търговския регистър, за да набележат жертвите си?
Инцидентът с Ангел Бончев и съпругата му притесниха бизнесмени и председателя на стопанската камара, които се обявиха за бойкотиране на подаваната информация в Търговския регистър, защото могат да бъдат похитени. Причината е, че от там злонамерени хора, могат да разберат, колко е богат един човек.
Според експерти, обаче не търговския регистър, а улиците на страната са като каталог на състоятелните личности у нас, повечето от които обичат да показват, какво могат да си позволят.
Ако потенциалните похитители решат да ровят в Търговския регистър, те може да се запознаят със заявленията за вписване на дадено дружество, съдружниците, както и годишните счетоводни отчети, но не и със реалното състояние на един или друг бизнесмен.
"Изключително важно е за бизнеса е, когато влиза в сделки да знае какво е състоянието на фирмите, защото представете си да се окаже, че то е неплатежоспособно, но е все още е обявено в несъстоятелност. Това би довело да една несигурност в оборота", аргументира се Даниела Митева, директор на Агенцията по вписванията.
Експертите твърдят, че интерес от ограничаване на публичната информация имат не изплашени за сигурността си бизнесмени, а фирми, които иска да прикриват дейността си.
ГОСТ: Петър Торнев. управляващ директор на технологичния център на Accenture
Вероятно всеки, който е посещавал града, ги е забелязал
Често препълнетата поща може да доведе до пропускане на важни съобщения