
Лагард: Митата на Тръмп ще имат негативен ефект за целия свят
Никога не съм казвала думата несигурност толкова, колкото през последните няколко седмици, казва тя
Ако на вас ви се иска да се докоснете до тези имения за милиони, можете да надникнете в някои от тях с нас
Да имаш пари означава да можеш да си позволиш от всичко. Някои от най-богатите хора в света живеят в огромни домове, които се простират на забележителни площи и за които се грижат големи групи от персонал.
Ако на вас ви се иска да се докоснете до тези имения за милиони, можете да надникнете в някои от тях с нас. Ето някои от най-разкошните имоти в света:
“Мраморната къща” (САЩ)
Намира се Нюпорт, щата Роуд Айлънд. Идеята за построяването й е на архитекта Ричард Хънт, който се вдъхновил от малкия дворец в градината на Версай. Превръщането на имението от обикновен проект в реалност става от 1888 г. до 1982 г., като за него са използвани $11 млн., като от тях 7 млн. са дадени за 14 158 м. мрамор. Тази къща е направена за 39-ти рожден ден на съпругата на американския бизнесмен Уилям К. Вандербилт.
“Флорам” (САЩ)
В Морис Каунти, щата Ню Джърси, през 1897 г. това прекрасно имение приема новите си домакини. Това са бившият възпитаник на университета “Харвард” Хамилтън МакКоун Туомбли и неговата любима Флорънс. Вдъхновено е от архитектурата на 17-ти век, нео-готическия стил и Ренесанса. Във “Флорам” има общо 102 стаи. Градините му пък се преписват на създателя на “Сентръл Парк” в Ню Йорк - Фредерик Лоу Олмстед. Над 120 души се грижат за имението.
“Винланд Естейт” (САЩ)
Наследницата на богатството на фамилията “Улф” - Катрин Лорилард Улф купува тази земя от 50 000 кв. м. в Роуд Айлънд през 1881 г. След две години “Винланд Естейт” е завършен. Собственичката изпълва дома си с произведения на изкуството, дарени по-късно на Музея на изкуствата “Метрополитън”. Дизайнът на това имение напомня на архитектурата на викингите.
“Пайн Трий Пойнт” (САЩ)
Простира се в близост до река “Сейнт Лорънс”, в щата Ню Йорк, в селцето “Александрия Бей”. Този имот заема 50 000 кв. м., като в него има крайречни замъци и вили. Курортът предлага СПА център, фитнес зала и детска площадка.
“Уудлеа” (САЩ)
В края на 19-ти век основателят и президент на Адвокатската колегия в Ню Йорк Елиът Фич Шепард се сдобива с имот от над 2 кв. км. В него се поява това имение в Скарбъроу, с полъх на викториански стил и със 75 стаи, напомнящо на вила в Италия от 18-ти век. Ремонтните работи са приключени през 1893 г., а сумата, дадена за него, е $2.5 млн.
“Елм Корт” (САЩ)
Още едно от притежанията на фамилията “Вандербилт”, което се нарежда в Ленъкс, щата Масачузетс. То е за Уилям Дъглас Слоун и Емили Вандербилт (б.а. - внучката на Корнелиус Вандербилт). Тази резиденция вижда бял свят през 1886 г, а в нея има 106 стаи. Простира се на над 5100 кв. м. и може да се похвали с идеални размери за лятна вила.
“Топлак” (Англия)
Това грандиозно имение с колони в гръцки стил е продадено за над $60 млн. през 2008 г. В него са направени зала с двойно стълбище, стъклен асансьор и плувен басейн със стъклен мост. То е част от т.н. “Редица на милиардерите” в Лондон.
“Невърленд” (САЩ)
Покойният вече Майкъл Джексън похарчва близо $20 млн. през 1987 г., за да придобие ранчо, което след това превръща в истински увеселителен парк. Заема площ над 10 км., а в него се помещават танцово студио, две къщи за гости и жп. гара на тема “Дисни”. Има и езеро. През декември 2020 г. то се превръща в собственост на милиардера Рон Бъркъл, който го купува срещу $22 млн.
Бъкингамският дворец (Англия)
Крал Джордж III купува този дворец в Лондон през 1762 г. като подарък за кралица Шарлът. Смятан за най-скъпата резиденция в света, той има 775 стаи (б.а. - включително 188 такива за персонала), 78 бани, 1514 врати и 760 прозореца, които се почистват на всеки шест седмици.
“Белият дом” (САЩ)
Краси столицата на САЩ - Вашингтон, най-известният дом в света се превръща в такъв за президента на страната от 1791 г. Избира го първият американски държавен глава Джордж Вашингтон. Изграден е от 132 стаи, които се намират на шест етажа. Има 28 камини. Изисква 2200 л. боя за ретуширането на фасадата на сградата. Любопитен факт е, че Теодор Рузвелт е първият, който дава настоящето име на тази резиденция през 1901 г.
Никога не съм казвала думата несигурност толкова, колкото през последните няколко седмици, казва тя
Общо 32 летци по двата договора ще бъдат обучени в Съединените щати
Ето как са се променили цените през годините