Големите вериги са готови за еврото
От Сдружението за модерна търговия разказват за подготовката
Той може да "чуе" вашата кашлица и да ви диагностицира
Знаете ли, че телефонът ви може да познава кога сте болни? По данни на Mashable, отделът за изкуствен интелект на Google използва биоакустика - поле, което съчетава комбинация от биология и звуци, което отчасти помага на изследователите да получат представа за това как присъствието на патогени (всички възможни агенти, които причиняват заболявания.) влияе на човешкия звук. Звуците, които издаваме предават сигнална информация за нашето благосъстояние.
Как работи?
Според доклад, гигантът на търсачките е изградил AI модел, който използва звукови сигнали, за да предскаже ранни признаци на заболяване. На места, където има затруднения с достъпа до качествено здравеопазване, тази технология може да се намеси като алтернатива, където потребителите не се нуждаят от нищо друго освен микрофона на своя смартфон.
Биоакустиката на Google
Базираният на биоакустика AI модел на Google се нарича HeAR (Heath Acoustic Representations). Той е обучен на 300 милиона двусекундни аудио проби, които включват кашлица, подсмърчане, кихане и модели на дишане. Тези аудио клипове са извлечени от незащитено с авторски права, обществено достъпно съдържание от платформи като YouTube.
Един пример за такова съдържание е видеоклип, който записва звуци на пациенти в базирана в Замбия болница, където болни хора идват за прегледи за туберкулоза. Всъщност HeAR е обучен на 100 милиона звуци от кашлица, които помагат за откриване на туберкулоза.
Според Mashable биоакустиката може да открие улики, които могат да разкрият признаци на заболяване. Това ще помогне на здравните специалисти да диагностицират пациентите. Плюс това, AI моделът може да открие малки разлики в моделите на кашлица на пациентите, което му позволява да забележи ранни признаци на облекчаване или влошаване на болестта.
От Сдружението за модерна търговия разказват за подготовката
Европейският вегетариански съюз заяви, че е "много удовлетворен" от решението
Япония продължава да е дом на едни от най-дълголетните хора в света